Oni chyba na muzg po upadali PRAWKO!!!!!!

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Oni chyba na muzg po upadali PRAWKO!!!!!!

przez Jce_Man » 14 marca 2008, o 00:18

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 21146.html
Istna paranoja, nawet nie zdaj± Sobie sprawy co¶ siê stanie gdy to wprowadz±!!!!!
 
Posty: 213
Dołączył(a): 17 czerwca 2007, o 23:08
Lokalizacja: xxx

przez adam » 14 marca 2008, o 00:42

 
Posty: 43
Dołączył(a): 30 września 2007, o 16:19
Lokalizacja: Sopot

przez Micha » 14 marca 2008, o 10:33

He ten temat o jeden wiêcej nie zaszkodzi bo kurna szokuje. :evil: :evil:
 
Posty: 484
Dołączył(a): 29 sierpnia 2007, o 16:18

przez Marti » 14 marca 2008, o 23:47

Oszaleli, dorze ¿e ju¿ jestem w trakcie kursu :-D , s³ysza³em ze egzaminy na A maj± byæ w miastach powiatowych ale raczej to nie przejdzie.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 8 marca 2008, o 15:16
Lokalizacja: O?no Lubuskie

przez neeken » 12 kwietnia 2008, o 10:48

Coz nasze wladze doszly do wniosku ze MLODY=G£UPI i to jest zle bo zrobili podzial ludzi.Owszem czlowiek mlody ma troche "bujniesza"wyobraznie,robi rzeczy nieraz ryzykowne ale jesli ma poukladane w glowie wlasnie z takich mlodzienczych doswiadczen wyciagnie wnioski na stare lata(o ile wyciaganie tych doswiadczen nie skonczy sie tragicznie)Wiem po sobie,w wieku 19lat pierwsze auto(maluch ale tylko na mies)bo potem czlowiek poszedl do komisu wzial kredyt na 5 lat i bylo ponad 100konne Mitsubishi.Nie powiem jaralo piszczenie ze startu,hamulec reczny okazal sie ze nie jest do ruszania po gore,byly bicia predkosci.ktos powie szaleniac PRAWDA ja dzis jako 31 latek powiedzialbym sobie 11lat temu szaleniec ale...czy do konca???Do dzis mam zamilowanie do nieprzestrzegania ograniczen predkosci itp.Jade tyle na ile pozwala droga i warunki.Jade tak ze z gory zakladam ze ten wymusi,ten skreci nagle wiec malo ma nieprzewidzianych sytuacji.A koledzy bardziej doswiadczeni nieraz klna ze ten wymusil,ten nagle skrecil.JAzda za mlodu z recznym spowodowala juz nieraz ze wpadajac na sliskim w poslizg(caly czas pisze o aucie)nie zamykam oczu i nie panikuje co bedzie tylko staram sie walczyc jak rybak co lowi rybe.Za mlodu cwiczylem na placu wpadanie w poslizg i wychodzenie z niego.Wiec doswiadczenia z wieku szczeniecego teraz sie przydaja.I meritum sprawy czy wprowadzenie prawka od 24 cos pomoze??Ja bylbym za niemieckim,norweskim prawem aby ograniczac moc pojazdow.Z drugiej strony statystyki sa bezlitosne to mlodzi popelniaja najwiecej wypadkow.Sam kurwowalem kiedyc ze ja jako 21 latek mam na starcie wyszsza skladke OC/AC czyli automatycznie sugerowali mi szalenstwo.I rzecywiscie szalelem ale nie na drodze,nauka rzecnego tylko na placach bez innych aut,rekordy predkosci na opuszczonych lotniskach lub pustych obwodnicach,a piszczenie ze startu sie skonczylo jak dowiedzialem sie ile kosztuja przeguby i opony,sprzeglo(mowimy o japonczyku)
Dzis dosiadam 12tke i nie kreci mnie jej V max ,ja kocham przyspieszenia i ona mi je daje
 
Posty: 543
Dołączył(a): 4 marca 2008, o 21:13
Lokalizacja: tarn

przez pawelmoto2 » 12 kwietnia 2008, o 11:23

no to wlasnie jest to cos na wzor niemieckiego, tam masz ograniczenai mocy, tutaj ograniczenia wiekowe, a generalnie efektow nei przyniesie to zadnych, kazdy z nas ma jakichs ziomkow ktorzy lataja bez prawka(lub sam kiedys bez niego latal) wiec co to zmieni ze teraz prawko beda mogli zrobic pozniej, u nas w przeciwienstwie do niemiec nie ma respektu dla prawa, tam tez sa zawodnicy, ktorzy zdejmuja blokady itd ale jak to wyjdzie to sie okazuje ze gra nei byla warta swieczki i ze konsekwencje sa bardzo dotkliwe finansowo i nie tylko(wystarczy pogadac z ludzmi mieszkajacymi w niemczech), a u nas po prostu jeszcze wiecej mlodych ludzi bedzie latalo bez prawka, natomiast poprawia sie statystyki w sadzie w ubezpieczalni itd bo w razie wypadku jak nie masz prawka to za wszystko odpowiadasz a ubezpieczyciel sie wypnie i nei wyplaci ani grosza
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez damiano_ZX-7RR » 13 kwietnia 2008, o 09:03

hmmm... ciezko powiedziec... moim zdaniem kwestia wieku nie ma znaczenia.. do motoru trzeba dorosnac... wiem po sobie zawsze za lepka motorynki simsony :) pierwsza etz-ka bylo pare wnioskow glebprzetrac :) teraz mam moja ninje i tego si enei da opisac...jazda lepsze jak seks... ale tzreba miec glowe... jak widziicie adrenalina mnie poniosla i sprawa w sadzie... trudno ale tego po prostu sie ni da opisac...

a jeden cytatat ktoegos z koleszki mnie rozwla:
8'cytuje:

...."panoie wladzo jechalem zbyt szybko... gdyz lubie zapierdalac!!!..."


jest zajebisty....
 
Posty: 18
Dołączył(a): 7 kwietnia 2008, o 16:20
Lokalizacja: Polkowice

przez _Michał_ » 13 kwietnia 2008, o 22:24

neeken1, kolejny raz zgadzam siê z Tob± :P Tak na marginesie te¿ nie rusza mnie Vmax :P Obecnie nie przejecha³em jeszcze tak wielu kilometrów, ci±gle uczê siê motocykla... Czujê do niego respekt. Zdajê sobie sprawê czym zasuwam... Choæ wiele osób twierdzi, ¿e 600 to za du¿ooo... Trzeba mieæ trochê pouk³adane w g³owie... Wiek nie jest wyznacznikiem "m±dro¶ci"... Choæ uwa¿am, ¿e na prawko powinny byæ obowi±zkowo testy psychologiczne!!! Du¿o bardziej od Vmax krêci mnie osi±ganie pierwszej setki!!! Choæ ZX6 nie nale¿y do takich sprinterów jak ZX12R to lubiê stawaæ na ¶wiat³ach, równolegle z "dresem" w BMW czy Mercedesie :P Albo innych tuningowanych "puszkach", po¶miaæ siê z takich i odjechaæ...
 
Posty: 568
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, o 15:52
Lokalizacja: Lodz

przez neeken » 14 kwietnia 2008, o 10:27

No wlasnie Maixon.Tylko moto da taka frajde na swiatlach.Ja jeszcze nie jestem na etapie takich wycigow spod swiatel.Moj staz na 12 tce to moze 5 godz ale byly to godziny najlepsze jakie mialem.
 
Posty: 543
Dołączył(a): 4 marca 2008, o 21:13
Lokalizacja: tarn

przez jaguar41 » 19 kwietnia 2008, o 01:17

no chyba pierwsze posty motocyklistów: Maixon i neeken1 = panowie respect!!! którzy na forum siê przyznali, ¿e ciesz± ich pocz±tki a nie v-max. Brawo. Po piwie na wieczór.
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lipca 2007, o 22:32
Lokalizacja: Legnica

przez Proxa » 8 czerwca 2008, o 13:33

Hmmm moje zdanie jest takie prawko i moze wczesniej ... ale obowiazkowo testy psychologiczne tak jak to w DE jest ! wychodzi kto moze miec kto nie bo co z tego ze prawko od 24 lat jak itak polowa lata bez prawka :/ debilizm polski

dla tych co jezdza bez prawka nie ukrywam ze mowie o nich debile itp i nie chodzi oto ze ty czy ty sie znasz i potrafisz jechac kazdy potrafi ale to buduje obraz motocyklistow wsiadaja na moto lepki zabijaja ludzi i pozniej sa takie a nie inne statystyki motor to bardzo precyzyjna maszynka do zabijania ! ja do motoru dojrzewalem przez 8 LAT ! zeby wkoncu przyznac ze mam na tyle w glowie zeby moc go prowadzic rozwaznie !

90% ludzi ktorzy kupuja moto to koleszki typu : ile tym pojade ? ile ma koni ? w ile bede mial do 100 no co za ... a szkoda ze nie pytaja przez ile metrow z tych 100 bede hamowal ...

jak dlamnie motor jest do przemieszczania wygodnego ! czyli w koreczkach ladnie sie przecisnac gdzies dojechac bezpiecznie i spokojnie a nie stawac na czerownym dwac gazu do odciecia i rozgladac sie na boki czy wszyscy sie na ciebie patrza bo to jest tak prostackie ze matko boska .
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 czerwca 2008, o 12:26
Lokalizacja: Wroc?aw/Rzesz

przez Jce_Man » 8 czerwca 2008, o 14:48

Proxa, a czym je¼dzisz i ile masz lat?
 
Posty: 213
Dołączył(a): 17 czerwca 2007, o 23:08
Lokalizacja: xxx

przez Proxa » 8 czerwca 2008, o 14:54

26 lat , jezdze 2 autami a3, evo8

ale co to ma do tematu ? chodzi oto ze tym ktorzy kupuja motor tylko poto zeby zapier...æ (bo tak jest w 95% przypadkow) powinno sie robic pranie mozgu zeby zobaczyli jakie sa efekty takiej jazdy :/ moze jak zobacza ze czlowiek w kasku to nie rycerz tylko porpostu sie rozciapie na asfalcie to moze dojdzie do nich...

bardzo lubie ludzi na motorach ale takich ktorzy cos mysla... i potrafia sie zachowac na drodze a nie powoduja zagrozenie chce sie poscigac ok nie ma sprawy tor poznan i moze se jezdzic do woli .

caly czas chodzi mi oto ze duzo mlodych chlopakow kupuje motor po to zeby sie popisac poczuc adrenalinke itp wiesz to pewnie dobrze , tylko nie biora pod uwage ze cos komus moze sie stac.

Przyklad ? wsadzcie sobie na tapete strone www.scigacz.pl ktora dobrze znacie i wejdzie w off topic wypadki dziennie po 4-5 wypadkow najczesciej kierowcy martwi ... i jak sie przygladniecie to zoabczycie prawie wszystkie to wiek 17-20lat !

a motorek ktory chce kupic to 250 Ninja 2008
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8 czerwca 2008, o 12:26
Lokalizacja: Wroc?aw/Rzesz

przez kawasakikz550 » 16 czerwca 2008, o 00:33

moim zdaniem chyba jeszcze sie motorow boisz po swoim wypadku. kup motor a zobaczysz polskie realia. Bo chyba juz zapomniales przez te 8 lat jak sie jezdzi.

Proxa napisał(a):chodzi oto ze tym ktorzy kupuja motor tylko poto zeby zapier...æ (bo tak jest w 95% przypadkow) powinno sie robic pranie mozgu zeby zobaczyli jakie sa efekty takiej jazdy :/ moze jak zobacza ze czlowiek w kasku to nie rycerz tylko porpostu sie rozciapie na asfalcie to moze dojdzie do nich...

nie rob ze wszystkich od razu debili bez rozumu ktorym jest obojetne czy sie, czy kogos zabija. Nikt napewno tego nie chce. Takie jest zycie i zawsze bedziemy o wypadkach slyszec. Jesli Ci to nie pasuje to odpusc sobie jazde motocyklem i najlepiej wejdz pod lozko i siedz tam zdala od wszystkich.
Z calym szacunkiem do Twej osoby, bo przeciez nie znamy sie w ogole.

[ Dodano: 16 Czerwiec 2008, 00:34 ]
Jce_Man napisał(a):Proxa, a czym je¼dzisz i ile masz lat?

koledze chyba chodzilo o motocykl..
 
Posty: 245
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, o 09:38
Lokalizacja: prawie Krak


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości