Za³amka

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Za³amka

przez nepalczyk » 25 marca 2008, o 19:44

Dzi¶ pojecha³em do wydzia³u komunikacji zarejestrowaæ sobie moj± now± niunie, któr± naby³em niedawno od ch³opaka który sprowadzi³ sobie moto dwa lata temu z USA. Moto zarejestrowa³ ju¿ dwa sezony temu u nas.
Podchodzê do okienka sk³adam wszystkie papiery, tablicê i wype³niam wniosek.
A za moment babka pyta siê gdzie mam kartê pojazdu od niuni. Na to ja ¿e nie posiadam, wiêc odpowiada mi " no to nie zarejestrujesz". Mówi mi ¿e karta pojazdu musi byæ poniewa¿ jest wpisany jej numer do dowodu rejestracyjnego i w my¶l naszym przepisom pojazdy sprowadzone z zagranicy po roku bodaj¿e 1998 musz± posiadaæ karte chc±c je zarejestrowaæ u nas w Polsce. Wiêc ja za telefon od razu i dzwoniê do go¶cia i pytam o t± kartê, a on ¿e nie ma takiej karty, ¿e jak rejestrowa³ to nie musia³ jej mieæ, ¿e nie pamiêta juz co i jak za³atwia³.., heh i skoñczy³o siê na tym ¿e ma poszukaæ w domu tej karty.
A jak nie znajdzie to co mam zrobiæ???
Najciekawsze jest to ze numer karty jest w dowodzie, a karty brak... :cry:
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu

przez adam » 25 marca 2008, o 19:51

no ale pewnie da radê zrobiæ jaki¶ duplikat czy co¶ ;-)
 
Posty: 43
Dołączył(a): 30 września 2007, o 16:19
Lokalizacja: Sopot

przez nepalczyk » 25 marca 2008, o 19:59

No w³asnie mam tak± nadzieje ¿e siê da...
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu

przez michoo » 25 marca 2008, o 20:34

znajomemu zginê³y dokumenty od auta wraz z kart± pojazdu (o zgrozo) uda³o siê wszystkie dokumenty wyrobiæ od nowa. Pewnie to tylko troszkê du¿ej potrwa. Dzwon jutro do wydzia³u i pytaj babki co zrobiæ jak karta pojazdu zgubiona i tyle. Pzdr
 
Posty: 586
Dołączył(a): 7 czerwca 2007, o 18:35
Lokalizacja: Wydra

przez Jce_Man » 25 marca 2008, o 20:52

nepalczyk, to jest nasz szara rzeczywisto¶æ urzêdnicza . Normalnie na ka¿dym kroku jaki¶ próg musz± zrobiæ obywatelowi ¿eby mu siê za dobrze nie ¿y³o.
 
Posty: 213
Dołączył(a): 17 czerwca 2007, o 23:08
Lokalizacja: xxx

przez beowolf » 25 marca 2008, o 21:05

a kazdy wydzia³ komunikacji rzadzi sie swoimi prawami jeszcze :evil: moj bracholek tez mial kupe problemów przy rejestracji 600rr z usa :evil: ale sie udalo ;-)
 
Posty: 145
Dołączył(a): 24 września 2007, o 19:53
Lokalizacja: Dolno

przez HUDY » 25 marca 2008, o 21:37

ja jak kupywalem swojego GPZ500 poprzedni wlasciciel zgubil karte pojazdu.... ale przed sprzedaza poszedl do swojego wydzialu i zglosil zaginiecie karty pojazdu... dostal zaswiadczenie, ze motor jest zarejestrowany w w.w wydziale, z adnotacja ze zostalo zgloszone zaginiecie karty, ale nie byla ona wyrabiana z przyczyn checi sprzedazy....

ja dostalem ten papier, gdy przerejestrowywalem motor na siebie babka w okienku skasowala ze mnie 70zl wiecej na poczet wyrobienia nowej karty pojazdu....

w dniu odbioru "twardego dowodu" dostalem nowa karte pojazdu....
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 lutego 2008, o 00:52
Lokalizacja: in?d :P NOWY SACZ

przez endriu » 25 marca 2008, o 23:07

Jak by³ ju¿ rejestrowany w kraju nie masz sie czego obawiac, jedynie moze poci±gn±æ Ciebie to po kieszeni no i dostarcza niepotrzebnego stresu .
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 19 maja 2007, o 14:41
Lokalizacja: Los Angeles, CA USA

przez Romsel » 26 marca 2008, o 00:26

endriu napisał(a):Jak by³ ju¿ rejestrowany w kraju nie masz sie czego obawiac, jedynie moze poci±gn±æ Ciebie to po kieszeni no i dostarcza niepotrzebnego stresu .
_________________


Racja...idziesz do wydzialu i mowisz ze zgubiles i chcesz wyrobic nowa...bez problemu powinno pojsc tylko ze zaplacisz za wyrobienie karty dodatkowo...swoja droga durna baba w tym wydziale (mowi ze nie zarejestruje i nawet nie zaproponowala zebys zaplacil i wyrobil) po co one tam siedza jak nie znaja sie na swojej pracy albo najlepiej moze znaja ale zlewaja byle by wyplate wziasc co miesiac???
 
Posty: 133
Dołączył(a): 30 czerwca 2007, o 10:35
Lokalizacja: prawie

przez beowolf » 26 marca 2008, o 09:25

a jak idziesz i chcesz o co¶ spytaæ to wielki problem bo od pasjansa musi sie babsko oderwaæ :evil:
 
Posty: 145
Dołączył(a): 24 września 2007, o 19:53
Lokalizacja: Dolno

przez nepalczyk » 26 marca 2008, o 12:31

Ch³opaki macie racjê.
Go¶æ zadzwoni³ wczoraj wieczorem do mnie i powiedzia³ ¿e nie ma tej karty i ¿e nie mia³, ¿e sobie nie przypomina jak rejestrowa³ moto. Dzwoni³em do wydzia³u - ch³opak ma sie udaæ do swojego wydzia³u po za¶wiadczenie o którym wspominali¶cie, pó¼niej maj± mnie skasowaæ na te 70 z³.
Co za paranoja ¿e nie mog± sobie sprawdziæ w tych swoich IBM-ach ¿e moto ma kartê itd, przeciez musz± mieæ takie dane w kompach, a napewno pojazd ma t± kartê poniewa¿ numer karty jest w dowodzie.
No ale mam nadziejê ¿e skoñczy siê tylko na tym niepo¿adanym stresiku, bo o ile by³oby lepiej gdyby moto sta³o ju¿ w gara¿u prawnie zarejestrowane :-/
Dziêki i pozdrawiam.

[ Dodano: 12 Kwiecieñ 2008, 01:15 ]
Nareszcie nowe tablice...heh...

[ Dodano: 4 Czerwiec 2008, 11:20 ]
Dwa tygodnie temu odebra³em dopiero "twardy dowód" wraz z kart± pojazdu, prawie dwa miechy musia³em czekaæ na to wszystko, bo jak pojecha³em sie zapytaæ czy s± juz gotowe te papiery - dzieñ przed ukoñczeniem wa¿no¶ci tymczasowego dowodu - to us³ysza³em "nie mamy jeszcze potwierdzenia z Wawy" i trzeba jeszcze poczekaæ", echhh.... no ale mam, nasza wspania³a buirokracja...
 
Posty: 612
Dołączył(a): 23 marca 2008, o 09:09
Lokalizacja: Katmandu


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości