Piecyk kominkowy

Tematy o wszystkim...

Moderator: michu

Piecyk kominkowy

przez sabilalsz » 25 marca 2017, o 22:56

Jakie piecyki kominkowe do spalania drewna twardego możecie polecić? Czy znacie jakieś sklepy, które maja takie w sprzedaży?
Ostatnio edytowano 3 kwietnia 2017, o 21:32 przez sabilalsz, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 18 marca 2017, o 16:00

Re: Piecyk kominkowy

przez OldKaw.A » 28 marca 2017, o 12:25

Polecam "kozę" piez żeliwny. Rozwiązanie najtańsze, a wg mnie najlepsze. Moc ~10kW, funkcjonalny, szybko się nagrzewa, wygodny w obsłudze. Korzystam od 2-ch lat.
Obrazek
kupiłem w castoramie.
Tu masz opis http://piec-kominek.com/piec-kominek-zeliwny-ingrid-o-mocy-11kW-na-wegiel.html
Avatar użytkownika
 
Posty: 33
Dołączył(a): 4 sierpnia 2016, o 11:42

Re: Piecyk kominkowy

przez Kava » 25 kwietnia 2020, o 13:47

Ile ludzi, tyle tak naprawdę rożnych opinii. Mnie akurat przypadły do gustu Jotul Kominki Bielsko i wiem, że nie jestem w swoim zdaniu osamotniona. Znajdziemy je m.in. w ofercie firmy Waligóra. Poza tym rzeczone przedsiębiorstwo zajmu się m.in. obróbką kamienia, produkcją parapetów, blatów i schodów z granitu.
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 kwietnia 2020, o 13:00

Re: Piecyk kominkowy

przez emilek » 22 września 2020, o 09:16

Ja u siebie w domu, zdecydowałem się na kominek wolnostojący od Defro Home https://www.defrohome.pl/ . Dokładnie to model Solum Top, który swoim prostym ale nowoczesnym wyglądem, pasuje do mojego skandynawskiego salonu. Moim zdaniem znacznie lepiej to wygląda niż tradycyjny kominek.
 
Posty: 39
Dołączył(a): 11 września 2020, o 16:31

Re: Piecyk kominkowy

przez lilac » 29 czerwca 2021, o 16:36

Fajna sprawa taki kominek, ja zawsze chciałam mieć i bardzo żałuję, że raczej nie uda mi się spełnić tego marzenia. Kolejna sprawa, ze po prostu musze też kominy kompozytowe zamontować i nie wiem, jak się to wybiera. Z tego co sprawdziłam, wiem jedynie, że są one elastyczne u dużo łatwiej się z nimi pracuje. A co dalej?
 
Posty: 174
Dołączył(a): 8 września 2020, o 13:37


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości
cron