Wycieki oleju silnikowego

Motocykle off road

Moderator: michu

Wycieki oleju silnikowego

przez jarek250 » 20 lutego 2014, o 23:08

Witam , mam małe zapytanie.Jestem posiadaczem Kawasaki KX250F z 2007 roku.Jedno nie daje mi spokoju,Z wężyka z , który wychodzi z miejsca w którym wlewa się olej silnikowy cieknie olej(nie dużo).Jest on skierowany na łańcuch(przynajmniej w mojej kawie).Tak ma być ? ma on za zadanie smarować łańcuch czy coś jest nie tak ? gdzie ten wężyk powinien być skierowany?Wymieniłem dzisiaj olej na profesjonalny lecz dalej to samo . Cieknie ale z małą częstotliwością.Oprócz problemu powyżej chciałbym jeszcze dowiedzieć się czy strzelanie z wydechu jest normalne?Gdy jadę na biegu i zamknę przepustnicę to strzela tak z 2-3 razy.
Dziękuje i pozdrawiam.(mam nadzieje , że napisałem w dobrym miejscu gdyż jestem nowy na forum :-P )
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 lutego 2014, o 22:47

przez stachupl » 13 kwietnia 2014, o 22:31

Cześć, mam podobny problem. Wylatuje mi olej z tego samego przewodu. Byłem w sklepie i gosc doradził mi zagiecie przewodu lub puszczenie go do góry aby nie wyciekał olej.
Nie dostalem odpowiedzi na pytanie czy wyciek z tego przewodu jest rzeczą normalna. Na pewno nie jest to przewod do smarowania łańcucha.

Też mi strzela jak ujme gazu.
 
Posty: 2
Dołączył(a): 25 marca 2014, o 22:48

przez AdamSsS » 13 kwietnia 2014, o 23:44

Jak to gaźnikowiec , zamkniesz przepustnice zuboża mieszankę przerzuca paliwo w wydech gdzie od ciepłą zapala sie i wybucha .

Przewód to zapewne odpowietrzenie skrzyni korbowej a olej czasem przeżuci i wyrzuca tym przewodem a czemu skierowany na łańcuch bo lepiej na niego niż pod oponę .
Nic się łańcuchowi nie stanie no chyba że śmigacie ostro po piaszczystych torach to lepiej go puścić pod silnik bo do łańcucha usmarowanego oeljem szybko przyklei się piach i napę krócej wytrzyma .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość