Kawasaki zx6r 2005

Tutaj zamieszczamy motocykle do oceny przed lub po kupnie. Oceny pod kątem wizualnym.

Kawasaki zx6r 2005

przez jurbi » 9 lutego 2016, o 08:25

Witam
Mam taki problem. Mogę kupić kawasaki jak w temacie z uszkodzoną skrzynią biegów tzn wyskakuje drugi bieg przy dużych obrotach. Poza tym sprzęt miał w przeszłości lekkiego szlifa, widziałem zdjęcia tuż po. Chciałem się Was poradzić czy jest sens pchać się w moto z taką usterką przy założeniu że wszystko inne jest ok i jaka cena byłaby dobra za ten sprzęt. Z dodatków amortyzator skrętu, filtr KN'a, tylna lampa ledowa ze zintegrowanymi kierunkami, nowy napęd. Opony do wymiany. Przebieg to 50 tyś. Zdjęć dobrych nie mam bo moto jeszcze nie wystawione nigdzie ale po tym co mam już widzę że przedni zacisk hamulcowy jest czarny a powinien być złoty
Dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

tu są zdjęcia
http://www.fotosik.pl/zdjecie/46baa6484455a9cc
http://www.fotosik.pl/zdjecie/a95601420491ef6b
http://www.fotosik.pl/zdjecie/b84024d20744a392
http://www.fotosik.pl/zdjecie/cfcdb2b197249a1a
http://www.fotosik.pl/zdjecie/b3f1fe10bed604be
http://www.fotosik.pl/zdjecie/0b94f53b738fd4ab
http://www.fotosik.pl/zdjecie/732287a5a477a092
Ostatnio edytowano 9 lutego 2016, o 17:53 przez jurbi, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 listopada 2015, o 17:20

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez AdamSsS » 9 lutego 2016, o 09:06

max 11k ,
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez Dome » 9 lutego 2016, o 09:32

Jak kupowałem swoje moto rok temu to miałem ten sam dylemat. W moto wyskakiwał 2gi bieg. Zabrałem ze sobą zawodowego mechanika motocyklowego i On stanowczo odradził mi taki zakup ponieważ jest to nieopłacalne i nie wiesz co zastaniesz.

Poza tym 50 tys km to jeszcze nie koniec życia silnika ale musisz się liczyć z tym że sporo części może być już wyeksploatowanych i wymagać wymiany.
 
Posty: 125
Dołączył(a): 7 stycznia 2015, o 12:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez AdamSsS » 9 lutego 2016, o 20:11

ach ten przebieg . A ty myślisz że twoja tyle jeszcze nie przejechała ? xD .

Prawda taka że taki przebieg to już roczniki 2010 mają nastukane , nie wszystkie ale większość .
Zdziwiłbyś się ile mają nastukane motocykle . Ale oczywiście trzeba skręcić bo Polak woli wiedzieć że jest skręcone ale nie widzieć tego na liczniku .

Prawda taka że kupując co kolwiek i tak trzeba zrobić serwis czy coś wymienić .
50k to możesz sie martwić jeśli masz bmw s1000rr :P że ci silnik dednie xD ( tak wiem niby to poprawili ale jakos wciąż padają xD ) .

50k pomyślmy prócz standardowych wymian to możesz mieć do wymiany łańcuszek rozrządu , sprawdzić luzy zaworowe i tyle pozostałe i tak trzeba wymieniać co wskazany stan .

A co do zacisków to cóż może pomalował może nie .

Jezdz oglądnij obsłuchaj oglądnij .
Wymiana skrzyni z zakupem innej używanje sprawnej to koszt 2000zl z wymianą już wszystkich płynów .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez Dome » 9 lutego 2016, o 21:16

Akurat swojego przebiegu jestem pewien bo w grudniu przy przebiegu 28 tys zdejmowałem z niego oryginalny napęd :) Na uwiarygonienie przebiegu składają się też tarcze i inne elementy ale nie będę go reklamował bo nie chcę go sprzedać :P

Koszty no właśnie. Cena 11 tys ? 2 tys na skrzynię ? to już daje 13 a w tej cenie można szukać już sprawnego sprzętu.
W mojej ocenie gra nie warta świeczki a po zdjęciach mam wrażenie, że moto jest mocno wyeksploatowane i zaniedbane.
 
Posty: 125
Dołączył(a): 7 stycznia 2015, o 12:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez jurbi » 9 lutego 2016, o 22:53

Po rozmowie z właścicielem odnośnie zacisków dostałem informacje ze są przełożone z Kawy zx10. Cz zaciski z zx10 pasują bez problemu do zx6..?

Odnośnie stanu na zdjęciach to moto faktycznie zakurzone ale o Kawie dowiedziałem sie przypadkiem ze jest do wzięcia a właściciel nie wystawiał jej jeszcze i nie szykował do sprzedaży, a moto stoi nie jeżdżone od podobno roku ponieważ właściciel lata już na cbr 1000. Problem z drugim biegiem zaczął sie przy przebiegu 46 tyś. Czy mozliwe ze mając teraz 52 tyś moto było eksploatowane i ''oszczedzany'' drugi bieg do tej pory i nie posypało sie nic wiecej?

I czy przy wymianie drugiego biegu jest konieczne rozpołowienie silnika czy da sie dojść do skrzyni od dołu jakos..?

Jaki jest kosz wymiany rozrządu z robocizną i czy najlepiej połączyć to z naprawą skrzyni czy można to zrobic niezaleznie w dalszym terminie?

Cena jaką udalo mi sie ustalić na ten moment to 8000 zł.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 listopada 2015, o 17:20

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez AdamSsS » 10 lutego 2016, o 09:00

8k to ja sam ją biorę za tą cenę :D .

Co do skrzyni to :
-demontujemy owiewki ,bak etc.
-rozpinamy wiązkę od silnika
-spuszczamy wszystkie płyny
-demontujemy układ wydechowy
-zdejmujesz dekle
-demontujesz kosz sprzęgłowy
-zdejmujesz sety kierowcy
-wyjmujemy silnik
-silnik na stół
-otwieramy go od spodu to znaczy że rozpoławiamy . Pamiętać trzeba aby ustawić przed rozpołowieniem rozrząd na znakach . gdyż skrzynia z tego co wiem nie jest kasetowa w tym modelu ( a jeśli jest to nie trzeba wyjmować silnika a wystarczy zdemontować sprzęgło ).
-wyjmujemy skrzynię i montujemy inną sprawna lub dokupujemy w aso nowe elementy które są uszkodzone z regóły jest to tryb 2 i 6 biegu i wodzik .
-rozrząd wymieniamy od razu gdyż jest na w ten sposó dużo łatwiej i możemy od razu zamontować zakuty .
-zakładamy dolny kartek z powrotem i obracamy silnik .
-ustawiamy od razu luzy zaworowe .
- wkładamy silnik do ramy i składamy pozostałe elementy w kolejności w której demontowaliśmy wcześniej .


Co do rozrządu to tak można to zrobić później ale nie am to sensu gdyż znowu musimy ściągać dekiel i pokrywę rozrządu i znowu drugi raz koszt uszczelek a tak to dochodiz nam koszt tylko łańcucha .

Zaciski to nie widze problemu aby były PnP . w gsx-r często montowali zaciski z r6 .
 
Posty: 781
Dołączył(a): 26 marca 2012, o 14:47
Lokalizacja: Tarn

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez Dome » 10 lutego 2016, o 09:16

Cena na prawdę dobra ale skoro 2jka wyskakuje to moto nie miało lekkiego życia.
Jest jeszcze jeden mały problem - na allegro nie znalazłem skrzyni do tego modelu, są nowsze i starsze ale tych konkretnych brak. W takiej sytuacji zostaje zakup nowej skrzyni lub nowych części czyli pewnie ASO więc cała inwestycja przestanie być opłacalna.

Moja rada jest taka, że jeżeli nie masz odpowiedniej sumy na moto to poczekaj, dozbieraj - sezon jeszcze daleko.
 
Posty: 125
Dołączył(a): 7 stycznia 2015, o 12:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez jurbi » 10 lutego 2016, o 10:53

W salonie Kawasaki koszt naprawy (cześci + robocizna) to ok 2.5 tyś. Tak mi przynajmniej tam powiedzieli. Równiez nie widziałem uzywanych skrzyni do tego rocznika. Ja to widze w ten sposób że przy założeniu ze moto okaże sie sprawne i warte ceny (pomijając usterke 2 biegu) to nawet gdybym wyłożył 2.5 tyś na naprawe skrzyni to przynajmniej kupuje moto za 8 tyś i wiadomą usterką, robie na nowych cześciach i mam sprawny naprawiony motocykl. Moto w tych rocznikach chodzą po około 12-14 tyś. Wywale 14 tyś na niby igłe i zaraz znów sie coś może sypnąć samo z siebie to wtedy załamka..
Więc reasumując lepiej chyba kupić moto w dobrym stanie z usterką za dobrą kase niż szukać 'igły' i przeznaczyć na nią cały fundusz a potem sie zastanawiać czy coś nie wyskoczy. Ja to tak widze :) Jeśli sie myle to koledzy poprawcie mnie ;)
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 listopada 2015, o 17:20

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez Dome » 10 lutego 2016, o 12:24

Też nie masz pewności czy w tym moto nie wyskoczy Ci coś nowego. Naprawisz skrzynie i jej możesz być pewien a co z pozostałymi ?
Jak kupujesz moto to możesz sprawdzić czy 2jka nie wyskakuje i jeżeli okaże się ok a Ty nie będziesz jej katował to sytuacja raczej się nie zmieni.
Zrobisz jak uważasz.
Ciekaw jestem ostatecznego rachunku. Z tego co widziałem to napęd nie wygląda zbyt dobrze czyli dobry zestaw to kolejne 700 PLN pod warunkiem, że wymienisz go sam, jeżeli nie to kolejne 100-150 pln. Co dalej ? Regulacja zaworów -300 ? Wymiana rozrządu - 700 ? Oleje, filtry, świece. Nie wiesz jaki jest w nim stan tarcz i klocków.

Nawet przy założeniu że masz cofnięty przebieg, możesz estymować tego prawdziwą wartość na podstawie dźwięku silnika, stanu tarcz i klocków, stanu napędu.

Jasne, że możesz zrobić tylko skrzynię i zostawić pozostałe elementy ale napęd i heble to Twoje bezpieczeństwo.
 
Posty: 125
Dołączył(a): 7 stycznia 2015, o 12:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez Mateusz_636 » 22 lutego 2016, o 17:21

I jak? kupiłeś tą kawę :) ?
Avatar użytkownika
 
Posty: 260
Dołączył(a): 8 kwietnia 2015, o 23:12

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez jurbi » 24 lutego 2016, o 20:43

Nie, nie kupiłem
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 listopada 2015, o 17:20

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez wiertło » 24 lutego 2016, o 20:48

jurbi napisał(a):Nie, nie kupiłem

cos jeszcze wylazło ??
Avatar użytkownika
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 września 2015, o 18:57

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez jurbi » 27 lutego 2016, o 16:35

Wiesz co w sumie to nie byłem w końcu oglądać tej kawy. U mojego mechanika wyliczyłem sobie ile taka naprawa mogłaby kosztować i już tak różowo to nie wyglądało więc stwierdziłem że szkoda się fatygować.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 8 listopada 2015, o 17:20

Re: Kawasaki zx6r 2005

przez Ckksm » 10 marca 2016, o 11:36

A jest ona jeszcze do sprzedazy?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 marca 2016, o 11:33


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości