Kawasaki ER 6 N - 2013r - naprawy

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Kawasaki ER 6 N - 2013r - naprawy

przez dawiducha » 21 czerwca 2019, o 23:57

Witam, zakupiłem Kawę, niestety, gdy kupowałem byłem nieco ielony i po 2 miesiącach powychodziły rózne mankamenty...
Do rzeczy:

1. Zwichrowane tarcze hamulcowe - mam lekko skrzywione tarcze hamulcowe, koszt nowych to jakies 1000zł... Troche dużo, Co myślicie na temat regenracji tych tarcz? prostawaniu czy też wyrównaniu? - czy po takiej akcji zakładać nowego klocki czy te same co były i iczyc ze szybko dopasują sie do tarczy?
Jeżeli regenracja nic nie da, Czy polecacie jakieś sklepy/firmy/szroty, z pewnymi używanymi częściami, ewentualnie jakie nowe wybrać?

2. Tutaj opisze problemy które dodatkowo wynikają z moich krzywych tarcz :(
A. Cykliczny dziwęk podczas jazdy, slyszany gdy motor cicho pracuje, cykle wzrastaja wraz z predkością jazdy i odwrotnie - wg mnie najprawdopodniej jest to spowodawane tymi tarczami i ocierania klocka o nie...
B. Ostatnio zauważyłem że podczas bardzo delikatnego wcisnięcia klamki (tak że wgl jeszcze nie hamuje ale jest juz lekka pulsacja na kierownicy i klamce) slychać stukot z glowki ramy
Jezęli macie inne diagnozy itp śmiało piszcie, każda opinia jest na wage złota dla mnie

3. Sprzęgło - zaczęło mi sie ślizgać i musze wymienić... Tutaj powstaje pytanie jak? na co wzrocić szczególną uwagę? Czy musze spuszczać olej ze skrzyni? Jakie kupić? Skąd mogę wiedzieć jakie jest polecane przez producenta? Znlazłem istrukcje do motocykla ale jest ona tak ogolna że nic z niej konkretnego nie wynika...

4. Szarpanie motocykla przy stałej prędkości i stałych obrotach - słyszałem opinie że jest to spowodowane świecami zapłonowymi (na wiosne nie wymieniałem świec) i dodtakowo pośrednia przyczyną może być sprzęgło, stan napędu (łanczuch punkt 4.) a także w mniejszym stopniu tarcze. Co o tym sądzicie? Macie jakieś dodatkowe warianty?

5. Głośna praca napędu - łancuch jest naciągniety ok 30 mm luzu, nasmaorwany żeby w dobrym stanie, ustawiony zgodnie z osią pojazdu, połowa naciągu. Słyszałem że łancuch już może być "rozciągniety/ zluzowany". Jeżeli u mnie jest to przyczyną to jak to sprawdzić, jak rozpoznać że łanuch kfalifikuje sie już do wymiany?

6. Mam wrażenie że jadąc moto i puszczając kierownice muszę lekko odchylić sie w prawo aby jechać bez probemu - stan ogumienia? koła felgi proste...

Teraz dodatkowe kwestie :

A. Proszę podajcie mi namiar na instrukcje (fajnie by było w PL ale po ENG tez cos sie ogarnie) która jak najdokładniej opisuje budowe, naprawy itp podzespołów...
B. Licznik - w komputerku posiadam Kilka opcji, m.in. Trip A i Trip B - Jak mam zrobic żeby Km nabijały sie tylko do Trip A na przykład a nie raz tu raz tu?
C. Plastiki - Czy siedzenie i część plastików rusza sie i skrzypia? u mnie tak jest wzłascza z siedzeniem. Rama podnóżków: mimo iz jest dokręcona niestet rusza sie troszczeke ne lewo i prawo

Również poszukuje informacji co z jaką siłą należy dorecić kluczem dynamometrycznym, najprawdopodbniej będzie w instrukcji

Dodam że motocykl kupiłem w kweitniu sprowadzony z holadni, lekkie połozenie na lewą i prawą strone ( minimalne ostarcie na podnózkach i odważnikach kierownicy.

Wszystkie naprawy zamierzam wykonać sam, po wykonaniu napraw zawierzenie do mechanika na regulacje m.in luz zaworowy i co tam jeszcze wyczytam że można wyregulować..

Opony są z 2017 r i tylna bede wymieniał gdy pozbede sie tych mankamentów

Po zakupie odrazu wymieniłem olej w silniku i filtr, co ciekawe po przjechaniu jakis 20-30km olej był znowu czarny...

Pozatymi rzeczami, moto pieknie wkręca się na obroty, schodzi róznież bajecznie i gdyby nie te powyzsze podpunkty usmiech z twarzy by mi ni schodził

Proszę o każdą podpowiedź uwagę, licze na waszą pomoc

Lewa!

EDIT: link do intruckji nalazłem (http://mototh.com/files/kawasaki/ER6n/K ... ual-EN.pdf) ale chyba ednak musi byc po PL :D
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 czerwca 2019, o 23:08

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 6 gości