ZX9R - dziwny problem ze skrzynią biegów.

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

ZX9R - dziwny problem ze skrzynią biegów.

przez jaeyez » 19 lipca 2019, o 08:52

Cześć,
Mam problem ze skrzynią biegów, pacjent to ZX9R z 2004r. Chwilę po wymianie sprzęgła skrzynia zaczęła dziwnie działać. Tak jakby nie było pozycji "0" - mam na myśli, że nóżka potrafi opaść na dół jak na biegu "1" w momencie gdy jest np. na biegu "2" - aby zbić z "2" do "1" trzeba ją unieść nogą do góry (jak na "0") i dopiero zbijać - unosząc nie czuć oporu. Potrafi też sporadycznie nie wrzucać wyższych biegów, dopiero np. po 3 próbie. Sama biegi jak już wejdą to są pewne, nie wyskakuje bieg itp.. Pytanie czy ktoś się z czymś takim spotkał? Mam wrażenie, że coś na wybieraku od nóżki biegów się wyrobiło a on jest w skrzyni. Zapewne trzeba zrzucać silnik? A może ktoś już miał podobny problem? Dzięki za wszelkie rady z góry.
Pzdr
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 stycznia 2018, o 22:44

Re: ZX9R - dziwny problem ze skrzynią biegów.

przez jaeyez » 17 września 2019, o 13:45

Dla potomnych..
Problem był błahy a wydawał się wielki i potrafił sprawić, że jazda motocyklem była mniej bezpieczna oraz mało przyjemna.
Przy wymianie tarcz sprzęgła została zdjęta oryginalna uszczelka kapy i zamieniona na warstwę silikonu. Grubość uszczelki jest na tyle precyzyjna, że gdy kapa na silikonie doszła bliżej o 1mm zablokowała element, który się o nią opiera, powstała kolizja i skrzynia przestała pracować poprawnie. Wymiana silikonu na uszczelkę wyeliminowała usterkę.

Pzdr
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 stycznia 2018, o 22:44


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości
cron