fotka od tyłu ale nie mogą zidentyfikowac kierowcy

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

fotka od tyłu ale nie mogą zidentyfikowac kierowcy

przez -DK- » 9 sierpnia 2010, o 13:33

witam, dostalem zdjecie od tylu 70/50 i mandat 160zl plus 4pkt... jechalem z kumplem, jeden z nas kierowal ale oni nie wiedza kto, powiedzcie mi czy jest jakis sposob zeby sie wymigac od tego mandatu??
 
Posty: 151
Dołączył(a): 20 lutego 2009, o 22:59
Lokalizacja: zach-pom / wlkp

przez a_piet » 9 sierpnia 2010, o 13:38

od mandatu nie, ale możesz się wymigać od punktów, jeśli powiesz że nie Ty kierowałeś i nie wiesz kto. Wtedy zapłacisz trochę więcej kasy, ale bez punktów.
 
Posty: 177
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 00:11
Lokalizacja: Szczecin

przez rat » 9 sierpnia 2010, o 14:13

wklejaj im ze to kolega jechal ale on nie mieszka w polsce tylko w anglii od 7 lat, albo ze to rodowity obcokrajowiec. trzeba wymyslic angielskie imie i nazwisko z adresem. tam nie wysylaja mandatu. poprosza Cie zebys Ty przyjal mandat ale przeciez go nie wezmiesz bo wskazujesz normalnie sprawce. i prawdopodobnie anuluja bo nie maja prawa wysylac mandatu za granice bodajze wiec umożą. tak samo z zachodu raczej nie przychodza mandaty do polski. ja jak bylem po mandat. to powiedzialem ze nie wiem kto jest kierujacym, bo motocykl jest na sprzedaz i gosciu zostawil mi zaliczke i dalem mu sprawdzic maszyne i ze nie bralem jego dowodu zeby sprawdzic dane- przeciez nawet nie masz prawa brac od kogos dowodu. no i zamiast 300 i 6 pkt dali 100 i bez punktow za niewskazanie sprawcy
 
Posty: 941
Dołączył(a): 20 lutego 2008, o 18:37
Lokalizacja: S

przez -DK- » 9 sierpnia 2010, o 14:35

widze na fotce ze kumpel kierowal ale tez niechce wskazywac na niego, z tym podawaniem fikcyjnego nazwiska to sie troche cykam ze zaraz sie czegos dopatrzą... i jeszcze bardziej przegibane bede mial... zobaczymy co na to powie moj kumpel
 
Posty: 151
Dołączył(a): 20 lutego 2009, o 22:59
Lokalizacja: zach-pom / wlkp

przez zdrojek » 9 sierpnia 2010, o 14:46

rat napisał(a):to powiedzialem ze nie wiem kto jest kierujacym, bo motocykl jest na sprzedaz i gosciu zostawil mi zaliczke i dalem mu sprawdzic maszyne i ze nie bralem jego dowodu zeby sprawdzic dane


Rat już Ci dobrze podpowiedział :) Powiedz że to był kupujący i finito :mrgreen:

-DK- napisał(a):to sie troche cykam

he he he a przekraczac predkosci sie nie cykałes?
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez pawelmoto2 » 9 sierpnia 2010, o 15:04

zdrojek napisał(a):he he he a przekraczac predkosci sie nie cykałes?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

-DK- napisał(a):zobaczymy co na to powie moj kumpel


na pewno nie bedzie mial nic przeciwko i chetnie przyjmie mandat i punkty karne :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Rudzielec » 9 sierpnia 2010, o 15:50

Nie zrob z siebie takiego cymbala jak ja :-) jak chcesz byc troszke uczciwy to zrob tak jak napisala a_piet a najlepiej wciskaj im ze nie wiesz kto prowadzil i pal frana :-) zawsze to jakas kasa w kieszeni i przede wszystkim nie dostaniesz pkt :-)
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 kwietnia 2010, o 18:00
Lokalizacja: Szczecin

przez GreenDevil » 9 sierpnia 2010, o 17:18

-DK-, Powinni wam 2 dojebac stac was na taka jazde to niech Was stac zeby sie przyznac jak Cie stac na moto i taka jazde to niestety trzeba konsekwencje poniesc a nie sie chowac jak szczur a potem w mediach bedzie ze to my czyli szalency na szlifierkach szkoda slow a jak juz nie wiesz co wymyslic to powiedz ze mama chciala sie przeleciec tylko zapomniala na budzik spojrzec pozdro
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23 lipca 2010, o 10:18
Lokalizacja: Wroc

przez kamil » 9 sierpnia 2010, o 17:40

GreenDevil napisał(a):-DK-, Powinni wam 2 dojebac stac was na taka jazde to niech Was stac zeby sie przyznac jak Cie stac na moto i taka jazde to niestety trzeba konsekwencje poniesc a nie sie chowac jak szczur a potem w mediach bedzie ze to my czyli szalency na szlifierkach szkoda slow a jak juz nie wiesz co wymyslic to powiedz ze mama chciala sie przeleciec tylko zapomniala na budzik spojrzec pozdro

mwaahahahahahahahaaaaaa

soryy ale nie moglem sie powstrzymac :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: 9 Sierpień 2010, 17:45 ]
ale ostatnio znajomek przyjal z duma mandatl 200 zl za 70 po miescie. jechal na sedesie z dziewczyna!! :mrgreen: coz... demon predkosci :mrgreen:

@bottom Rudzielec, zaraz dostaniesz "ciekawe" PW , jak ja :mrgreen:
Ostatnio edytowano 9 sierpnia 2010, o 18:00 przez kamil, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 874
Dołączył(a): 23 lutego 2009, o 23:50
Lokalizacja: inpierdojek zdr

przez Rudzielec » 9 sierpnia 2010, o 17:55

GreenDevil napisał(a):-DK-, Powinni wam 2 dojebac stac was na taka jazde to niech Was stac zeby sie przyznac jak Cie stac na moto i taka jazde to niestety trzeba konsekwencje poniesc a nie sie chowac jak szczur a potem w mediach bedzie ze to my czyli szalency na szlifierkach szkoda slow a jak juz nie wiesz co wymyslic to powiedz ze mama chciala sie przeleciec tylko zapomniala na budzik spojrzec pozdro



kolego nie ponioslo Cie zbytnio :shock:
przynajmniej jest zabawnie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 171
Dołączył(a): 27 kwietnia 2010, o 18:00
Lokalizacja: Szczecin

przez 636 » 9 sierpnia 2010, o 19:00

oooo diabel ma nowe konto :mrgreen:

a w temacie to ten pomysl ze sprzedaza jest dobre...no ale jak to bylo cykniete 200km od miejsca zamieszkania to co?
 
Posty: 2588
Dołączył(a): 11 lutego 2009, o 23:18
Lokalizacja: chrzan

przez north » 9 sierpnia 2010, o 19:30

-DK- napisał(a):dostalem zdjecie od tylu 70/50


DK-, Powinni wam 2 dojebac stac was na taka jazde to niech Was stac zeby sie przyznac jak Cie stac na moto i taka jazde to niestety trzeba konsekwencje poniesc a nie sie chowac jak szczur a potem w mediach bedzie ze to my czyli szalency na szlifierkach szkoda slow a jak juz nie wiesz co wymyslic to powiedz ze mama chciala sie przeleciec tylko zapomniala na budzik spojrzec pozdro


faktycznie chłopaki dojebali, przegięli pałe na maksa o mały włos nie wykonczyli całego przedszkola i nie roznieśli krzyża przed pałacem. kto to widział tak szaleńcza jazdę uprawiać - 20 km/h za duzo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

a tak na powaznie to najlepszy wydaje mi sie sposob na obcokrajowca :P czyli mówisz ze
Hans Jurgen - rodowity niemiec - ale niestety zamieszkały na seszelach wpadł Cie odwiedzic i dałes mu sie przejechac :-P
 
Posty: 193
Dołączył(a): 31 grudnia 2008, o 01:52
Lokalizacja: Gdynia

przez majkelek84 » 9 sierpnia 2010, o 22:03

1. Wskazujesz 4 realne osoby które mogły prowadzić pojazd one potwierdzają ale pewności nie mają - Ty wywiązujesz się z obowiązku wskazania sprawcy - a panowie nie ustalą sprawcy więc umorzą postępowanie

2. Lepiej pana z Chin nie wskazuj
Art. 65. (87) § 1. Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania,
podlega karze grzywny.
§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.

Generalnie nie warto się z debilami wdawać w pyskówkę

Tak czy inaczej parę złotych z portfela wyleci :-/
 
Posty: 676
Dołączył(a): 4 listopada 2009, o 12:40
Lokalizacja: Warszawa

przez kaszub » 9 sierpnia 2010, o 22:41

636 napisał(a):oooo diabel ma nowe konto


to synek diabła :mrgreen:

[ Dodano: 9 Sierpień 2010, 22:46 ]
GreenDevil napisał(a):DK-, Powinni wam 2 dojebac stac was na taka jazde to niech Was stac zeby sie przyznac jak Cie stac na moto i taka jazde to niestety trzeba konsekwencje poniesc a nie sie chowac jak szczur a potem w mediach bedzie ze to my czyli szalency na szlifierkach szkoda slow a jak juz nie wiesz co wymyslic to powiedz ze mama chciala sie przeleciec tylko zapomniala na budzik spojrzec pozdro


Panie diabełko daje przykład ninja kaszub ,diabeł traktor i kto płaci :mrgreen:

lepiej walić na\ jednego i sie podzielić -dogadać razem

nieznajomy cię mija i zdjęcie pstryka ci i co wtedy a ty reglanie jechałeś według przepisów

http://www.youtube.com/watch?v=a6Jpcy2GZ1Q tu jest przykład mój i diabełka :mrgreen:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez zdrojek » 9 sierpnia 2010, o 23:12

kaszub napisał(a):Panie diabełko daje przykład ninja kaszub ,diabeł traktor i kto płaci :mrgreen:


Kaszub co Ty bierzesz??
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez kaszub » 9 sierpnia 2010, o 23:18

GreenDevil, może powitalnie zaliczysz :!: i pochwal się fotkami moto :lol: :lol:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez czarna » 10 sierpnia 2010, o 01:26

chłopaki dostawali wezwania na komisariat, szli grzecznie na przesłuchanie w innych ciuchach moto niż w tych co śmigają " ... panie moto jest na sprzedaż, gościu wsiadł je sprawdzić i się przejechać, kaucje zostawil i w jego dane nie wnikalem..."

teraz to już nie przejdzie !!!!!!!!!!!

nie weim na ile jest prawdy w tym co teraz napisze:
że jeśli cię złąpią na jakimś wykroczeniu to spisują wszystko: dane moto, kolor kombi , kask.

u mnie wystarczy że wszedzie jestem przez kask rozpoznawalna, zazwyczaj to miłe ale mogę się przejechać ;-)
 
Posty: 155
Dołączył(a): 30 kwietnia 2010, o 13:00
Lokalizacja: Wroc

przez Lester1970 » 10 sierpnia 2010, o 05:10

czarna jak bedę miał kaprycho wprowdzić terror na Wrocku,pożyczam od Ciebie kask :-P :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 18 września 2009, o 09:05
Lokalizacja: ????????

przez A.S. » 10 sierpnia 2010, o 23:47

Witam!!
Owszem mogą spisywać .. ale jedna ZŁOTA zasada : MUSI BYĆ 100% pewność co do osoby która popełniła wykroczenie a nie domniemanie czy domysły .... a panowie P. żerują na strachu niektórych przed Policja .. na ich prawdomówności i zastraszając wymuszają przyznanie się do winy ... Jak ktoś powie że to NIE ON .. to jak to udowodnią że ON ?!?!?
No i tyle w temacie ... w tym wypadku najgorzej jest się przyznać ..
NIE WIEM KTO, PIŁEM WÓDKĘ WTEDY .. kolo jakiś poleciał po fajki ... mandat przyjmę ale nie punkty .. i tyle ..
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez wookash » 10 sierpnia 2010, o 23:55

czarna napisał(a):że jeśli cię złąpią na jakimś wykroczeniu to spisują wszystko: dane moto, kolor kombi , kask.


ale przeciez ktos inny moze miec taki sam kask, kombi i moto (oczywiscie chodzi o kolor i marke)
 
Posty: 251
Dołączył(a): 25 kwietnia 2008, o 23:57
Lokalizacja: Lubuskie

przez czarna » 11 sierpnia 2010, o 00:09

no tak... zapomniałam jeszcze o dosiadającym moto :->

jakbyś dał komuś swoje moto, kask i kombi to już na własne ryzyko, a rejestracja pozostaje,

ja sie nie spotkalam żeby dwóch " kaczyńskich " było na moto.

a to co pisałam to wiem od kolesi ,nie bedę się tu tłumaczyć co to za jedni i skąd to info, ale dobrze jest mieć takie znajomości :-D

Lester jak bym ci swoj kask dała to byś sie zastanawiał czemu ci pałkarze oczko puszczają ;-)
tylko nie spraw sobie takiego samego :evil: , bo uwierz mi że bym ci szybko te pióra z niego ściągła ;-)
 
Posty: 155
Dołączył(a): 30 kwietnia 2010, o 13:00
Lokalizacja: Wroc

przez A.S. » 11 sierpnia 2010, o 00:23

Witam!!
To że spisują wszystko to mało ;-) .. czasem robią fotki ......
To już od zeszłego roku tak robią ... co nie zmienia faktu że jak nie widać twarzy to jest po sprawie ... jako właściciel masz obowiązek podać kto jechał .. ale czasem w dużych firmach to jest problem ( jak nie widać twarzy na zdjęciu ) .... Życie zna różne przypadki ;-) ..
Jak na razie jest w tym kraju " domniemanie niewinności" .. tzn. winę trzeba udowodnić .. każdy podejrzany jest NIEWINNY dopóki nie udowodni mu się winy .. Tablica i strój jakich są setki to za mało ... dlatego idą na zastraszenie .. czasem wymyślają ze są świadkowie że to że tamto .. jak ktoś pęknie to się przyznaje i sprawa zakończona .... Czy to jest słuszne .. nie mnie oceniać ... jak złodziej się nie przyznaje to dobrze że go podpuszczają :mrgreen: . no ale znowu wchodzimy na niebezpieczny grunt który tu na forum nie sprzyja spokojnej dyskusji ..... :mrgreen:
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez czarna » 11 sierpnia 2010, o 00:59

temat dokończymy w piątek :mrgreen:
 
Posty: 155
Dołączył(a): 30 kwietnia 2010, o 13:00
Lokalizacja: Wroc

przez pawelmoto2 » 11 sierpnia 2010, o 07:17

czarna napisał(a):że jeśli cię złąpią na jakimś wykroczeniu to spisują wszystko: dane moto, kolor kombi , kask.


niestety jest to prawda np. u nas juz od paru lat jak gdzies stawalismy ekipa to czesto podjezdzal radiowoz i sobie opisywali sprzet po sprzecie, na paradzie nagrywali sobie elelgancko wszystkich itd itp
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Lester1970 » 12 sierpnia 2010, o 05:04

czarna napisał(a):tylko nie spraw sobie takiego samego :evil: , bo uwierz mi że bym ci szybko te pióra z niego ściągła ;-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Posty: 1876
Dołączył(a): 18 września 2009, o 09:05
Lokalizacja: ????????


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości