Kierowco Patrz Jak Lejesz!,akcja przeciw wyciekom oleju.

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

Kierowco Patrz Jak Lejesz!,akcja przeciw wyciekom oleju.

przez Ar2rM » 1 kwietnia 2009, o 08:56

Temat zaciagniety z innego forum motocyklowego. Akcja startuje w tym sezonie.
W skrocie polega na tym aby uswiadomic kierowcow ze niekontrolowane wycieki oleju na droge sa niebezpieczne dla jednosladow.
Beda do dostania naklejki z logiem akcji podobnie jak z "moto sa wszzedzie" ale tym razem bedzie tego wiecej bo akcje wspiera ministerstwo srodowiska.
Co sadzicie o tym pomysle? Dla mnie rewela. Jezdze duzo w deszczu a opalizujacych plam na asfalcie jest na potege.

Obrazek
 
Posty: 528
Dołączył(a): 23 lipca 2008, o 13:49
Lokalizacja: Chorz

przez zunmen » 1 kwietnia 2009, o 09:09

Bardz odobry pomysl zreszta kazda akcja majaca na celu podniesienie bezpieczenstwo na drogach jest dobra . Oby wiecej takich pomyslów
 
Posty: 372
Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 13:16
Lokalizacja: Kra

przez bald » 1 kwietnia 2009, o 09:09

Myślę, że do głosu powinny tu też dojść stacje kontroli pojazdów. Żeby nie wypuszczać na drogę takich rzęchów z widocznymi objawami cieknięcia.
 
Posty: 210
Dołączył(a): 1 czerwca 2007, o 19:09
Lokalizacja: Olsztyn, W-M

przez zunmen » 1 kwietnia 2009, o 09:12

bald, to fakty niestety w polsce pod tym wzgledem nie jest za dobrze. Czesto przeglad na samochod/motocykl dostaje sie za dodatkową flaszke . W bardzo duzej skali takie zjawiska spotyka sie w malych miejscowosciach i wsiach gdzie jest tylko jedna stacja diagnostyczna MARIANA z ktorym sie czesto od dziecka zna
 
Posty: 372
Dołączył(a): 21 lutego 2009, o 13:16
Lokalizacja: Kra

przez greak » 1 kwietnia 2009, o 09:19

popieram i chcę naklejkę
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez zdrojek » 1 kwietnia 2009, o 09:27

akcja moze i dobra tylko ciekawe jaki przyniesie efekt,sam miałem przypadek,ze prawie sie wyjebałem przed swiatłami bo komus ropa wyciekła :evil:
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez endriu » 1 kwietnia 2009, o 09:50

niedługo całą tylna szybę zakleję oczojebnymi naklejkami ale tak zaczynam się zastanawiać... czy to coś da :?: poziom świadomości naszego społeczeństwa, w ogóle poziom... jest dramatycznie niski. Pan Mietek czy Kazik i tak wsiądzie 20- 30 letniego jelcza czy kamaza i zapierdoli olejem pół ulicy, rolasy bronami pół pola wywleką na ulice i tak zostawią, samochodziarze tak się rozglądają, ze jeszcze nie było rozpoczęcia sezonu a już kilkanaście ofiar, nas motocyklistów.
Inicjatywa znanych mi akcji wychodzi od nas, nie od ministerstw za to odpowiedzialnych, na zasadzie "kombinujcie, to Wasz problem, my jesteśmy tutaj tylko po to żeby zeżreć z koryta ile się da"
patologia, kierowca - kierowcy wilkiem, jak by było się o co kłócić.

Reasumując, oby ta akcja coś wniosła bo o akcji "kierowco patrz w lusterka" kierowcy samochodów zdaje się zapomnieli, lub co gorsza nigdy o niej nie słyszeli, bądź nie chcieli słyszeć.

gdzie filmy edukacyjne, tak szokujące, które są normą na zachodzie?, one faktycznie mogły by zadziałać na szersze grono kierowców, na ich wyobraźnie! Niestety, w naszym kraju mozemy to pooglądać tylko na youtube.

trochę gorzko ale prawdziwie, jestem całym serduchem za takimi akcjami ale co do ich skuteczności zaczynam mieć wątpliwości, Polska to taki kraj w którym nikogo do niczego nie przekonasz jak nie zaje..sz mu pałą w łeb lub nie wyciągniesz z kieszeni pół wypłaty.
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 19 maja 2007, o 14:41
Lokalizacja: Los Angeles, CA USA

przez perez » 1 kwietnia 2009, o 10:26

endriu napisał(a):zadziałać na szersze grono kierowców, na ich wyobraźnie! Niestety,


niestety w naszym pieknym kraju panuje opinia, że to nam brakuje wyobraźni
 
Posty: 330
Dołączył(a): 23 sierpnia 2007, o 18:06
Lokalizacja: Brenno/Pozna

przez neeken » 1 kwietnia 2009, o 10:33

popieram akcje ale z efektami jej to juz jestem pesymista.Bo o ile patrzenie w lusterka nic nie kosztuje,tak juz z cieknacym olejem nie jest tak prosto.Bo co z tego ze "Kowalski"wie ze mu cieknie ale nie ma kasy aby to zrobic i nie widzi problemu zeby dolewac litre na tysiac km bo mu nie oplaca sie dokladac do rzęcha.

[ Dodano: 1 Kwiecień 2009, 10:36 ]
Jakby Ministerstwo Srodowiska ktore wspiera akcje np.darmowo likwidowalo usterki to napewno bylaby lawina chetnych,no ale skoro mam to zrobic za swoje?Huj niech cieknie-taka niestety mentalnosc naszego narodu
 
Posty: 543
Dołączył(a): 4 marca 2008, o 21:13
Lokalizacja: tarn

przez Ar2rM » 1 kwietnia 2009, o 20:10

macie cos jeszcze do dodania? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

dzieki za zabawe a temat do zamkniecia...:)

ps.. nawet Endriu sie nabral ... YES YES YES !!!!!! :mrgreen:
 
Posty: 528
Dołączył(a): 23 lipca 2008, o 13:49
Lokalizacja: Chorz

przez endriu » 1 kwietnia 2009, o 20:58

Ar2rM napisał(a):ps.. nawet Endriu sie nabral ... YES YES YES !!!!!!


Ulało się trochę żółci :mrgreen:
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 19 maja 2007, o 14:41
Lokalizacja: Los Angeles, CA USA

przez greak » 1 kwietnia 2009, o 21:03

za rok się odegramy
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez kamil » 1 kwietnia 2009, o 21:24

Ar2rM, gratuluje pomyslowosci! jak zaczalem czytac temat to troche sie dziwilem, motyw naprawde dobry ;-) hehe, endriu wkrecic to jest wyczyn!:mrgreen: :-P
 
Posty: 874
Dołączył(a): 23 lutego 2009, o 23:50
Lokalizacja: inpierdojek zdr

przez Ar2rM » 1 kwietnia 2009, o 21:31

mieszne to jest tylko dzis. od jutra zacznie sie codzienna tragedia. Szrot z "enerde" zalewa olejem nasze drogi. Jak czasem jade w deszczu to nachodzi mnie ochota w zabawienie sie w detektywa zeby ktopla po kropli dojechac do tego samochodu.
 
Posty: 528
Dołączył(a): 23 lipca 2008, o 13:49
Lokalizacja: Chorz

przez endriu » 1 kwietnia 2009, o 22:51

Ar2rM, dostaniesz bana na 2 tygodnie to ci ochota do żartów przejdzie :mrgreen: , swoją drogą te wycieki są dość duzym problemem, dziś na rondzie w złożeniu bym się wyłożył...
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 19 maja 2007, o 14:41
Lokalizacja: Los Angeles, CA USA

przez zdrojek » 1 kwietnia 2009, o 22:54

he żartowniś ;-)
ale z ta akcja to wcale nie głupi pomysł :->
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez marek760i » 1 kwietnia 2009, o 23:03

endriu napisał(a): dziś na rondzie w złożeniu bym się wyłożył...

a co nie wiesz że na rondzie sie jeździ stylem jak na żużlu :-D
 
Posty: 713
Dołączył(a): 15 listopada 2008, o 22:06
Lokalizacja: OGL

przez jakuba » 1 kwietnia 2009, o 23:39

wczoraj trochę polatałem i ... na winklach pełno ziemi i piachu - jechałem już bokiem. najgorsze co mnie w k u rwiło to porozrzucane na odcinku paru kilometrów kawałki płyty osb, prawie bym na taki w szybkim zakręcie wjechał (już bym tu nie pisał). Dzisiaj polazłem do urzędu i krzyczę - płacę podatki i itd a tu od 2 dni dalej leżą te płyty na drodze ( krajówka) , pani do mnie - mogł się pan zatrzymać i posprzątać. KUUU r wa jutro jak będą leżeć dalej, pozbieram je w puszkę i zawioze babiszonowi na biurko. ale jestem złyyyy.
 
Posty: 281
Dołączył(a): 19 października 2008, o 21:47
Lokalizacja: GPU

przez Ar2rM » 2 kwietnia 2009, o 09:56

czytalem kiiedys ze jednek koles po takiej odpoweidzi uzednika pojechal na miejsce i wezwal policje zglaszajac mozliwosc popelnienia przestepstwa. Mialo ono polegac na nieumyslnej probie zranienia kierowcy jednosladu . Mimo niedzieli po dwoch godzinach przyjechal jakis dyrektor i pozabezpieczal szkode znakami :)
 
Posty: 528
Dołączył(a): 23 lipca 2008, o 13:49
Lokalizacja: Chorz

Re:

przez dominika123 » 31 maja 2022, o 07:28

Ar2rM napisał(a):mieszne to jest tylko dzis. od jutra zacznie sie codzienna tragedia. Szrot z "enerde" zalewa olejem nasze drogi. Jak czasem jade w deszczu to nachodzi mnie ochota w zabawienie sie w detektywa zeby ktopla po kropli dojechac do tego samochodu.



udaje ci sie taka zabawa w detektywa ? ;) ewidentnie sporo czasu Ci na to musi schodzic


___________________________
https://www.inprod.com.pl/agencje-detek ... wroclawiu/
 
Posty: 98
Dołączył(a): 14 marca 2019, o 14:33


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości