JAZDA NA ANGIELSKICH BLACHACH W PL

Prawo, jak zachować się na drodze, czego unikać, na co i na kogo zwracać uwagę....

Moderator: michu

JAZDA NA ANGIELSKICH BLACHACH W PL

przez greak » 15 kwietnia 2010, o 13:01

nie wiem czy było , ja nic nie znalazłem także pytam.

motocykl ktory kupiłem ma cały czas angielskie numery, pytanie następujące czy mogę nim w pełni legalnie i spokojnie poruszać się po polskich drogach a policja w razie kontorli nie doczepi sie do mnie?

mam angileski dowod /nie na mnie/
umowę kupna sprzedaży
OC wykupione w PL i zrobiony przegląd

w środę odbiorę dopiero vat 25 z US i rejestracja też w śroe a do tej pory mam rozpoczęcie sezony 17.04 i chciałbym pojechać
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez Kura » 15 kwietnia 2010, o 13:44

o ile sie nie myle jesli przeglad masz i tymczasowe oc to mozesz jezdzic. - wiara przeciez tak robi z francuzami
 
Posty: 955
Dołączył(a): 30 października 2008, o 18:31
Lokalizacja: ostr

przez Motoduke » 15 kwietnia 2010, o 19:06

Jeśli masz zameldowanie w PL to masz miesiąc na przerejestrowanie na polskie blachy i opłacenie podatku wynikającego z umowy kupna/sprzedaży. Na PM podesłałem Tobie link do strony na której znajdziesz szczegóły.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 07:26
Lokalizacja: Police/Bielsko-Bia

przez kaszub » 15 kwietnia 2010, o 20:40

greak, śmiało jeżdzij tak długo jak masz oc ,bo dowód na ciebie ,mógłbyś jezdzić cały czas nawet jeżeli masz oc -angielskie tylko na pewno drożej to wyjdzie ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez greak » 15 kwietnia 2010, o 21:24

koledzy bez obrazy al
kaszub napisał(a):bo dowód na ciebie
e czytajcie ze zrozumieniem
greak napisał(a):mam angileski dowod /nie na mnie/

rozmawiałem dzisiaj z policjantem który twierdzi że nie mogę bo jak pojazd jest wyrejestrowany za granicą a w polsce nie jest zarejestrowany to 500 za jazdę bez rejestracji
macie może jakiś artykuł, przepis który mogłby potwierdzić wasze słowa
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez kaszub » 15 kwietnia 2010, o 21:31

sorry zle przeczytałem ,więc nie jest nas ciebie to nikt inny nie może sie nim poruszać w 100%
:-(

[ Dodano: 15 Kwiecień 2010, 21:33 ]
greak, to tak samo jak auto z niemiec , nikt nie może sie nim poruszać ,nawet umnie w irl nie mogę dać nikomu ,bo musiałbym dopisac go do oc ,nawet żonie :-(
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez greak » 15 kwietnia 2010, o 21:41

SPOKO DZIĘKI
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez kaszub » 15 kwietnia 2010, o 21:46

greak, a z tego co się orientuje to chyba mogłeś opłacić oc tylko na 1 miesiąc ??jak na razie puki masz blachy angielskie :?: :?: ,bo kombinowałem coś tak dla siebie ale wiem że mi powiedziano że nie mogę z irl i angli ,reszta kraji tak :-(
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez greak » 15 kwietnia 2010, o 21:49

w środę będe mia blach takżę wytrzymam
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez kaszub » 15 kwietnia 2010, o 21:56

a na ile mogłeś wykupić ubezpieczenie OC jeżeli masz angielskie blachy :?: :?:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Motoduke » 15 kwietnia 2010, o 22:42

kaszub napisał(a):sorry zle przeczytałem ,więc nie jest nas ciebie to nikt inny nie może sie nim poruszać w 100%
:-(


Oczywiście, że może. OC nie jest przypisane do OSOBY tylko do POJAZDU.

Ale koledze tutaj raczej chodziło o jazdę NIEZAREJESTROWANYM pojazdem (bo w kraju nabycia musiał zostać wyrejestrowany). Kupując pojaz z zagranicy poprzedni właściciel ma 30 dni na powiadomienie urzędu o sprzedaży motocykla (wyrejestrowanie), natomiast obywatel polski mieszkający na stałe w Polsce ma 30 dni na zgłoszenie umowy kupna/sprzedaży w US i opłacenie podatku oraz przerejestrowanie na polskie blachy. Mając więc nawet tymczasowe ubezpieczenie nie ma się legalnej rejestracji - a za to jak to ktoś napisał jest 500zł mandatu.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 07:26
Lokalizacja: Police/Bielsko-Bia

przez kaszub » 15 kwietnia 2010, o 22:47

Motoduke, mogę z tobą zrobić zakład :mrgreen: ja ci mówie że nie może :mrgreen:
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Motoduke » 16 kwietnia 2010, o 09:25

kaszub napisał(a):Motoduke, mogę z tobą zrobić zakład :mrgreen: ja ci mówie że nie może :mrgreen:


no i przegrałeś :-) Właściciel pojazdu posiadający OC może pojazd WYPOŻYCZYĆ do kierowania KAŻDEJ OSOBIE i ta osoba w przypadku spowodowania wypadku tym pojazdem jest objęta ubezpieczniem OC właściciela pojazdu. Sprawa komplikuje się tylko wtedy gdy np. żona spowodowała szkodę na wspólnym mieniu (wspólnym z mężem) bądź poszkodowany jest mąż sprawczyni. Ale zgodnie z orzeczeniami Sądu Najwyższego także i w tych wypadkach ubezpieczyciel nie może odmówić wypłaty odszkodowania. Polecam Tobie lekturę wątków:

motoduke napisał(a):http://auto.wieszjak.pl/ubezpieczenie-pojazdu/75947,Czym-jest-ubezpieczenie-OC.html oraz http://e-prawnik.pl/domowy/ubezpieczeni ... ciela.html oraz http://fortunalex.bblog.pl/wpis,meandry ... 12724.html
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 07:26
Lokalizacja: Police/Bielsko-Bia

przez greak » 16 kwietnia 2010, o 09:50

kaszub napisał(a):a na ile mogłeś wykupić ubezpieczenie OC jeżeli masz angielskie blachy

mam na rok w PZU za 52 zł z tym że jest zapis że w ciągu 30 dni muszę go zarejestrować w PL
 
Posty: 332
Dołączył(a): 19 maja 2008, o 21:47
Lokalizacja: Strzelce Kraje

przez kaszub » 16 kwietnia 2010, o 17:42

Motoduke, to się mylisz siedzę w irl i i byłem w angli ,to mi nie gadaj gupot,unas możesz samochód dać czy inny pojazd jeżeli masz POLSKĄ REJESTRACJĘ ale gdy masz obcą rejestrację to ni HOLERY jest tylko jeden wyjątek - pojazd firmy dla której pracujesz ,a jedziesz nim -firma ci wystawia że pokonujesz inna granicę w celach firmy jedziesz ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Motoduke » 16 kwietnia 2010, o 17:47

Kaszub, doczytaj uważnie tytuł wątku. Chodzi o jazdę W POLSCE a nie w UK czy Irlandii.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 07:26
Lokalizacja: Police/Bielsko-Bia

przez kaszub » 16 kwietnia 2010, o 17:49

Motoduke napisał(a):Kaszub, doczytaj uważnie tytuł wątku. Chodzi o jazdę W POLSCE a nie w UK czy Irlandii.
ale moto na angielskich i nikt nie może nim się poruszać tylko osoba co jest w dowodzie rejestacyjnym :-P
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Motoduke » 16 kwietnia 2010, o 18:09

tutaj akurat moja wiedza się urywa, ale jeśli koleś będzie posiadał przy sobie umowę kupna (od osoby wymienionej w dowodzie rejestracyjnym) to chyba nie będzie problemu.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 07:26
Lokalizacja: Police/Bielsko-Bia

przez kaszub » 16 kwietnia 2010, o 18:34

Motoduke napisał(a):tutaj akurat moja wiedza się urywa,


to przegrałeś :mrgreen: , tylko co mam sobie zażyczyć :mrgreen:

Motoduke napisał(a):przy sobie umowę kupna (od osoby wymienionej w dowodzie rejestracyjnym) to chyba nie będzie problemu.


również, też problem, jedyne to tylko jeżeli auto na obcej tablicy nie polskiej rejestraci to np anglik pojazd ,angielskie oc-ubezpieczenie i w ubezpieczeniu dodana osoba kto prowadzić będzie ten pojazd , mozna nawet 10 osób zapisać ale to dodatkowa kasa dla ubezpieczalni ,wiem że biorą tam jakieś grosze ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Motoduke » 17 kwietnia 2010, o 09:25

OT. Nie przegrałem bo zakładałeś się w trochę innym temacie - albo było "dziad o gruszce..." bo ty ciągle mówiłeś o jeździe na angielskiej blaszce a z Twojego wcześniejszego postu wynikało, że w ogóle tylko właściciel OC może poruszać się pojazdem, do którego OC zostało wykupione. Także co najwyżej remis.
 
Posty: 14
Dołączył(a): 21 kwietnia 2009, o 07:26
Lokalizacja: Police/Bielsko-Bia

przez -zx7r- » 25 maja 2010, o 12:00

kaszub napisał(a):Motoduke, to się mylisz siedzę w irl i i byłem w angli ,to mi nie gadaj gupot,unas możesz samochód dać czy inny pojazd jeżeli masz POLSKĄ REJESTRACJĘ ale gdy masz obcą rejestrację to ni HOLERY jest tylko jeden wyjątek - pojazd firmy dla której pracujesz ,a jedziesz nim -firma ci wystawia że pokonujesz inna granicę w celach firmy jedziesz ;-)



KASZUB :-) nie nerwowo :-) i przy okazji masz racje :-) w angli nie ma czegos takiego jak w polsce ze dasz komus jechac swoim autem. UbEZPIECZNIE jest na dana osobe w danym auciei koniec kropka!!!!!!!!!! a nie jak w polsce na auto i kazdego kto prowadzi.
 
Posty: 350
Dołączył(a): 2 maja 2010, o 15:43
Lokalizacja: Zakopane/Inowroc


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości