Ogrzewanie podłogowe w domu

Tematy o wszystkim...

Moderator: michu

Ogrzewanie podłogowe w domu

przez optimus » 2 listopada 2022, o 11:01

Mam pytanie, ktore mnie nurtuje Otóż kontempluję podłogówkę w domu, dość spory bo przekracza 200 metrów, dół+ piętro i:

1. Rozważam podłogówkę elektryczną pod całością.

Na pewno taniej jeśli chodzi i wykonanie, pewnie mniejsza awaryjność, tylko czy pociągnę to samą fotowoltaiką, czy jednak zeżrą mnie rachunki?

2. Klasyka, czyli ogrzewanie gazowe+podłogówka, niby drożej, ale jednak sposób sprawdzony. Biorę pod uwagę kocioł gazowy od Beretty z Leroy Merlin Czy ktoś posiada?

Nie wiem jednak czy jeśli zdarzy mi się zniknąć na miesiąc w zimie czy coś się z tym nie zadzieje bo i takie historie słyszałem.

3. Jak pkt drugi, jednak z pompą ciepła, niby też drożej, ale na dłuższą metę chyba eksploartacja wyjdzie taniej.

Czy ktoś miał styczność? Szczególnie z 1wszą opcją?

Jakieś mankamenty, na które trzeba zwrócić uwagę? Awarie, które wam się przytrafiały?

Rady żeby przed budową zmądrzeć?

No i podpunkt ostatni, możliwe że w przyszłości przystosujemy również poddasze, co za tym idzie warto by wtedy taką instalację "Pociągnąć" dalej. Czy jest to możliwe? W których opcjach?
 
Posty: 359
Dołączył(a): 25 października 2019, o 07:56

Re: Ogrzewanie podłogowe w domu

przez lilac » 30 listopada 2022, o 18:22

Tak typowo to ja nie znam się na ogrzewaniu, ale mam wrażenie, że jednak będzie to zbyt mocno obciążające, ale zapytać należy specjalisty. U nas sprawdzane jest co innego. Pompy ciepła Mińsk Mazowiecki w sumie oglądamy, bo wydaje nam się to dobrym rozwiązaniem. Ciekawe, czy to nam się koniec końców sprawdzi.
 
Posty: 174
Dołączył(a): 8 września 2020, o 13:37

Re: Ogrzewanie podłogowe w domu

przez motorowerzysta » 3 grudnia 2022, o 20:49

Jest to bardzo popularne rozwiązanie i ja jeszcze chcę dodać, że również bardzo ważną sprawą jest to aby wiedzieć także jak sprawdzają się w praktyce pompy ciepła zasilane gazem. O takich systemach VRF napisano doskonale w https://www.aircon.panasonic.eu/PL_pl/happening/eco-g/ więc zachęcam was do zapoznania się z tym materiałem.
 
Posty: 1386
Dołączył(a): 5 listopada 2019, o 22:17

Re: Ogrzewanie podłogowe w domu

przez teatrik » 24 października 2023, o 10:57

Nasza rodzina jest bardzo zadowolona z pieca klasy 5, który zakupiliśmy na stronie https://piecbud.net.pl/. Pellety to ekonomiczny i ekologiczny sposób ogrzewania.
 
Posty: 224
Dołączył(a): 30 stycznia 2020, o 21:27

Re: Ogrzewanie podłogowe w domu

przez askor » 24 listopada 2023, o 01:35

Ogrzewanie domu nie musi być skomplikowane. sklep i wykonawstwo ogrzewania podłogowego suchego oferuje łatwe i wydajne rozwiązanie w postaci rur ogrzewania podłogowego TERMO PE-RT. Zapewnij komfort w swoim domu dzięki temu systemowi suchego ogrzewania podłogowego, który jest zarówno łatwy w instalacji, jak i trwały.
 
Posty: 299
Dołączył(a): 22 sierpnia 2018, o 19:54


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości