Wyrejestrowanie starego motocykla

Ogólne rozmowy o motocyklach...

Moderator: michu

Wyrejestrowanie starego motocykla

przez piters » 6 maja 2020, o 11:28

Mam w garażu starego Mińska, którym kiedyś się trochę jeździło. Mińsk pojemność silnika to 125 ccm. Stary zdezelowany ale potrzebuję go wyrejestrować. I teraz pytanie, jak się do tego zabrać? Jaka jest procedura związana z wyrejestrowaniem?
 
Posty: 386
Dołączył(a): 23 października 2019, o 14:14

Re: Wyrejestrowanie starego motocykla

przez zbychu659 » 6 maja 2020, o 12:50

ze złomowiska musisz mieć papier. Jak ja wyrejestrować chicałem rozbite moto to ramę chcieli ode mnie, ale możesz się dogadać że za kasę Ci to ogarną bez zabrania sprzętu. Później do urzędu i tyle
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 grudnia 2015, o 21:04

Re: Wyrejestrowanie starego motocykla

przez optimus » 8 maja 2020, o 12:02

Mniej więcej jest właśnie tak, jak kolega tutaj napisał. Czyli pojazd musi pójść do kasacji, zwykle na auto szrot. Tam właśnie otrzymujesz dokument z którym udajesz się do wydziału komunikacji i wyrejestrowujesz. Z tym samym dokumentem idziesz do ubezieczalni, w celu wypowiedzenia umowy.
Tak to w dużym skrócie wygląda. Pamiętaj tylko, aby znaleźć taki auto szrot w którym rzeczywiście mają uprawnienia do wydawania takich dokumentów. W sieci jest dosyć dużo tekstów poradnikowych z tego zakresu. Nie powinno być większych trudności z podjęciem decyzji.
Proponuję tutaj jeszcze sprawdzić: https://mamauto.pl/blog/
 
Posty: 359
Dołączył(a): 25 października 2019, o 07:56

Re: Wyrejestrowanie starego motocykla

przez kuggla » 13 kwietnia 2021, o 12:05

Bardzo przydatne informacje, mój wujek chciał właśnie wyrejestrować swój stary motocykl i nie miał pojęcia jak się za to zabrać.

__________________
Kraków- oni oferują tani transport
 
Posty: 50
Dołączył(a): 29 października 2020, o 16:50


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości