Końcówka wydechu 636 2003

Jak przerobic motocykl, wasze przeróbki...

Moderator: michu

Końcówka wydechu 636 2003

przez Sieczka » 11 kwietnia 2016, o 00:00

Witajcie,
Właśnie stałem się dumnym posiadaczem Kawy 636 z 2003 r.Kupiona od faceta rocznik 51 ,który na dodatek zablokował moto do 30 kucy więc stan naprawdę ok.W związku z tym moto ma również standardową puszkę...
Sprawa wygląda następująco.Standardowy wydech nadaje się co najwyżej co trzymania kwiatów jako wazon,wielkie(w F4i parę razy nawet przytarłem puche o asfalt w mocnym złożeniu...),brzydkie,na dodatek ciche.
Sam dźwięk silnika jest piękny więc nie chciałbym też do końca zmieniać jego charakteru.
Chciałbym więc zmienić końcówkę wydechu na bardziej basową,mniejszą,z możliwością założenia db-killera ,żebym mógł bez problemu wjechać na Poznań.
I tutaj pojawia sie właściwe pytanie.Czy przy wymianie samej końcówki muszę inwestować dodatkowo w Power Commandera i strojenia moto?Nie chciałbym spadków mocy,charakterystyka w silnika w 636 jest idealna.Zależy mi jedynie na walorach estetyczno-brzmieniowych wymienionej końcówki.
I kolejna kwestia, co polecacie jeśli chodzi o basowe końcówki?

Z góry dzięki za pomoc!
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 kwietnia 2016, o 23:53

Re: Końcówka wydechu 636 2003

przez tester » 15 kwietnia 2016, o 16:00

Cześć,

generalnie się powinno ale mało kto to robi. Można zestroić w ECU i nie potrzebujesz wtedy PC, możesz PC dorzucić i też dostroić. Generalnie jak masz filtr powietrza sportowy, decat plus końcówkę wydechu zrobioną to wtedy na prawdę warto bo bez dostrojenia możesz mieć i -10 km mniej o krzywej momentu nie wspominając. Dla samej końcówki to jak tam sobie stryjenka winszuje. Osobiście nie robiłem nic pod samą końcówkę ale dodatkowo po wywaleniu katalizatora oraz dorzuceniu KN czeka mnie strojenie,
 
Posty: 45
Dołączył(a): 16 kwietnia 2011, o 21:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Końcówka wydechu 636 2003

przez Hajcu » 15 kwietnia 2016, o 18:59

To co Tester wyżej napisał się zgadza. W większości Slip-on czyli sama końcówka nie powinna znacznie zmienić charakterystyki silnika. Akrapovic czy Yoshimura projektują swoje slip-on'y specjalnie pod dany model, tak by bez strojenia dodatkowego dodać trochę momentu w średnim zakresie. Jak nie chcesz nic więcej zmieniać to sama pucha bez strojenia wystarczy. Ale pamiętaj, że z katalizatorem prawdziwego basu nie uzyskasz.

Co do marki to panuje tutaj dowolność. Jak Cię stać to Akrap lub Yoshi - poszukaj choćby używek. Nieco niższa półka cenowo to LeoVince, Skorpion, Devil, Two Brathers. Są też fajne wydechy z USA, ale ciężko dostępne w Polsce - Jardine i Taylor Made. Poszukaj i sprawdź co Ci pasuje
 
Posty: 326
Dołączył(a): 16 grudnia 2015, o 20:31

Re: Końcówka wydechu 636 2003

przez RevvvIT » 3 lipca 2016, o 10:45

Mogę Ci sprzedać końcówkę i wszystko co potrzebne do założenia jej w taki sposób:

https://zapodaj.net/7f895d6a3fe7c.jpg.html
 
Posty: 19
Dołączył(a): 27 czerwca 2016, o 23:48


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość