ENDURO...KDX 200 /89

Motocykle off road

Moderator: michu

ENDURO...KDX 200 /89

przez offroad7 » 13 stycznia 2020, o 23:57

Witam fanów enduro i nie tylko. W powitalni się przedstawiłem ale historie są znacznie bogatrze.4lata temu nabyłem Kdx-a 200 z rocznika 1989.
I to z najwcześniejszej produkcji.Jestem byłym zawodnikiem i stale mechanikiem maszyn wyczynowych.Historia konkretnie tego motocykla jest bardzo
miła.Motocykl został zakupiony przez kolegę w 2009 roku w styczniu. Zresztą sam mu wyszukałem ten pojazd.Kawa pochodziła z belgii i była tam zarejestrowana
i ubezpieczona.Właścicielem był od nowości pan z rocznika 1956.Moto po lasach nie latało i nie było zciorane.A najleprze że...dziewica.Nikt wcześniej
w nim nie gmerał.Dla kolegi zrobiłem serwis i zacząłem go uczyć jazdy terenowej.Niestety kolega po paru lekcjach porzucił marzenie bycia endurowcem.
I że jednak to wymaga sporo wysiłku.Moto stało w cieplutkim garażu aż zaproponował mi odsprzedaż.Zwłaszcza że po znajomości za grosze.Oczywiście moto
po zakupie zostało zarejestrowane i ubezpieczone.Także trafiło do mnie do garażu i też sobie stało.Co prawda nie do końca.Ale 2 razy na cały dzien
wycieczke miało.I taką dość mocną.Przy kupnie niepokoił mnie klekot silnika.Ale kolega kasiasty to i na remont chciał dać.Skończyło sie jak pisałem.
Teraz postanowiłem że odrestałruje fure i jak los da to wystartuje w Enduro Clasik.Regulamin zawodów.....30+. Spełnia jak najbardziej warunki.Problemem
natomiast są informacje o częściach.Stąd na to forum trafiłem.Co sklep to inne info.Co katalog to inne dane.Lubie tę robote i chcę się z Wami nią po
prostu podzielić.Jeszcze nie tak dawno myślałem że już wszystkie informacje się w necie znajdzie.Okazuje się że niestety nie do końca.A nawet nie
w połowie.Ten model został przez Kawasaki wyprodukowany na potrzeby zawodników.Jest wersja cywilna KMX.Także bardzo mało sie uchowało motocykli
którego model posiadam.Może znajde tutaj kogoś kto ma już jakąś wiedze na temat tego modelu z tego rocznika.Aktualnie moto jest w...kondycji sklepowej.
Tzn. wszystko leży na półkach.W sobote rama idzie na proszek.Z palety proszku RAL 6018 jest najbliższy orginału.Następnym razem opowiem kolejne
roboty i....historyjki z życia wzięte. Pozdrawiam
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 stycznia 2020, o 22:36

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości