Tankbag

kaski, rękawice, kombinezony, żółwie co gdzie po ile..

Moderator: michu

Tankbag

przez _Michał_ » 6 maja 2009, o 17:23

Ostatnio przymierzałem się do zakupu torby na bak. Najbardziej zainteresowała mnie oferta firmy Oxford.
Kupiłem model EXPANDER - trochę w ciemno :-P Ponieważ nie przymierzałem do zbiornika swojej 6-tki (zaletą ZX6R pod tym względem jest to, że ma "płaski" bak co powoduje, że większość toreb będzie pasowała)
Expander leży na baku 6-tki idealnie.
Co mamy - Expander to torba o max pojemności 38 litrów. Wydaje mi się, że to całkiem sporo :) Torba posiada mapnik (x2) od góry oraz mapnik od dołu jeśli odepniemy górną część torby - posiada ona szelki więc może spokojnie służyć jako plecak.
Tankbag wykonany z dobrej jakości materiałów, solidnie, starannie - porządnie uszyty :)
Torba posiada główną komorę z możliwością powiększania oraz 3 boczne kieszenie (2 po bokach i 1 z przodu).
Dodatkowo producent podarował pokrowiec przeciwdeszczowy oraz torbę do przechowania np w domu (podobna do toreb poliestrowych na zakupy :P )
Torba mocowana jest do baku za pomocą 6 magnesów.
Trzyma się stabilnie, nie przesuwa się nawet przy większych prędkościach oraz ostrzejszym hamowaniu.
Nie zasłania czytelności zegarów
Model Expander przeznaczony jest dla motocykli sportowych, ale nie tylko. Przy zakupie należy zwrócić uwagę na kształt baku ;)
Koszt, ok 210 zl
Wymiary:
Długość całkowita 44cm
Szerokość całkowita 33cm
Wysokośc standartowa; 18cm
Wysokośc po rozsunięciu: 26cm
Całkowita pojemność 38 litrów

Ze swojej strony mogę śmiało POLECIĆ :)

Kilka fotek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 9 października 2011, o 16:36 przez _Michał_, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 568
Dołączył(a): 6 kwietnia 2008, o 15:52
Lokalizacja: Lodz

przez Kura » 6 maja 2009, o 18:30

kumpel ja ma na gs500 i tez jest zadowolony naraze z niej :)
 
Posty: 955
Dołączył(a): 30 października 2008, o 18:31
Lokalizacja: ostr

przez Z » 1 czerwca 2009, o 19:40

Czy da się do niego wsadzić kask?
 
Posty: 84
Dołączył(a): 6 kwietnia 2009, o 21:07
Lokalizacja: Warszawa

Torba Alpinestars Tech Toolpack

przez pork » 29 czerwca 2009, o 22:41

Do napisania tych kilku słów skłonił mnie temat o zadupkach ; ) Może się komuś przyda - zwłaszcza gdy ma się bardzo dopasowane kombi i niezbyt wygodnie nosi się cokolwiek w kieszeniach - a zwolennikiem zostawiania dokumentów w zadupku nie jestem.

Kupiłem takie małe coś i jestem ultra zadowolony. Śmigam w tym od marca. Sprawdzone na moto / rowerze / przy pieszej wycieczce (również w lekkim deszczu) - a do tego lans napis : D

Obrazek

Nie uwiera, wygodnie się nosi itd. Na początku miałem film, że to zgubię podczas jazdy i co chwilę sprawdzałem czy jeszcze jest. Na szczęście zapięcia są bardzo mocne i nie widzę opcji samoczynnego odczepienia / otwarcia - nawet przy prędkościach światła :] Jeśli pasek ustawiony jest nieco luźniej, najwyżej może trochę podjechać wyżej na plecach (przy +/- 200 km/h), ale to kwestia dopasowania.

Zajebista jest możliwość wypchania tej pozornie małej saszetki. Najczęściej ładuję tam małą wodę, dokumenty, telefon, mapę, podstawkę pod moto na grząskim terenie, kasę, kominiarkę / kołnierz czy małą kanapkę - w sensie, że wszystko naraz :] i jest naprawdę git.

Obrazek

Do dyspozycji mamy aż 7 przegródek. Przy odrobinie wyobraźni można to okrutnie użytecznie wykorzystać. Każda da się super zagospodarować. Jest jeden wyjątek - po wewnętrznej stronie klapki zamykającej saszetkę jest kieszonka przeznaczona jakby na telefon komórkowy. W praktyce jest ona po prostu zbyt ciasna na przeciętny egzemplarz. Jakieś mp3 / iPod czy scyzoryk tam wejdzie - tylko po co, skoro to najbardziej upierdliwa w dostępie część tego produktu, i można to wsadzić gdzie indziej.

Długość - 27 cm
Wysokość - 14 cm
Szerokość - jak kto sobie wypcha, tak ma

Dla lepszego rozeznania - największa kieszeń - ta rozłożona na focie powyżej - mieście elegancko dwie takie wody 0,5 l. No i zostaje nadal przestrzeń dokumentowo - telefonowo - portfelowo - fajkowa.

Obrazek

Ze dwa sezony zastanawiałem się czy warto taką pierdołę kupować - teraz mogę stwierdzić, że nie żałuję. Nabyłem w 4bikes. Obecna cena to 126 zł - nie pamiętam czy tyle dokładnie wtedy dałem.

Słabo widać, ale na człowieku wygląda tak:

Obrazek

Yo! : )



PS. Alpina powinna mi za to zapłacić : D
Ostatnio edytowano 22 czerwca 2011, o 14:20 przez pork, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 228
Dołączył(a): 28 lipca 2008, o 15:52
Lokalizacja: pomorskie

przez -DK- » 30 czerwca 2009, o 08:34

fajnie ze napisales, bo nawet nie wiedzialem ze takie cos robią, ja odobiscie wolałbym takie cos http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0609/torba ... tm727d.gif ten z obrazka kosztuje 95zl a wejdzie w niego poł domu
 
Posty: 151
Dołączył(a): 20 lutego 2009, o 22:59
Lokalizacja: zach-pom / wlkp

przez pawelmoto2 » 8 lipca 2009, o 06:42

-DK- napisał(a):fajnie ze napisales, bo nawet nie wiedzialem ze takie cos robią, ja odobiscie wolałbym takie cos http://wgrajfoto.pl/pokaz/img0609/torba ... tm727d.gif ten z obrazka kosztuje 95zl a wejdzie w niego poł domu


tyle ze jak na scigacza to wrzucisz to juz komfort jazdy inny a ta saszeta co pork napisal to 1 klasa
 
Posty: 2724
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, o 22:13
Lokalizacja: wroclaw

przez Kwazi_ » 9 lipca 2009, o 09:49

sprawa fajna,bo do mojej jednoczesciówki oprucz dokumetów nie wchodzi juz nic
nie widzi mi sie zabardzo jazda z tym sportem i gwałcenie przepisów drogowych...bedzie chyba lekko krepowac ruchy?

raczej watpliwe zeby upchnac tam szybke od kasku?? :-?



swoja droga,bardzo fajna recenzja! ;-)
 
Posty: 255
Dołączył(a): 27 maja 2007, o 09:30

przez Bartollini » 9 lipca 2009, o 13:11

-DK- napisał(a):ten z obrazka kosztuje 95zl

gdzie można taki wielki tankbag dostać za 95 zeta? chyba, że mówimy o jednej części...
 
Posty: 333
Dołączył(a): 18 marca 2009, o 15:13
Lokalizacja: Warszawa

przez pork » 9 lipca 2009, o 13:17

@ Kwazi - moja jazda opiera się głównie na gwałceniu : ] Saszetka nie krępuje ruchów. Również liczyłem na to, że wcisnę tam wizjer. To niestety nie wejdzie.
 
Posty: 228
Dołączył(a): 28 lipca 2008, o 15:52
Lokalizacja: pomorskie

przez -DK- » 9 lipca 2009, o 17:21

Bartollini napisał(a):
-DK- napisał(a):ten z obrazka kosztuje 95zl

gdzie można taki wielki tankbag dostać za 95 zeta? chyba, że mówimy o jednej części...

wpisz w allegro tankbag i napewno znajdziesz cos dla siebie
 
Posty: 151
Dołączył(a): 20 lutego 2009, o 22:59
Lokalizacja: zach-pom / wlkp

Tankbag

przez koliber » 2 września 2009, o 23:11

nosze sie z zamiarem zakupu torby na bak a z racji calkiem sporej oferty na rynku nie bardzo wiem co kupic i jakimi kryteriami wyboru sie kierowac - co polecacie, czego uzywacie? jakiejs konkretnej firmy sie wystrzegac ??

myslalem nad takim
http://www.allegro.pl/item716849989_tor ... aniej.html
lub takim
http://www.allegro.pl/item722904137_tan ... _2009.html

pytanie jak to sie spisuje przy sportowej maszynie? czy ten 18 litrowy nie bedzie za duzy?
chetnie poczytam wasze opinie
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez ZenonBoski » 3 września 2009, o 01:03

Polecam przymierzyć - wszystko rozbija się o kształt baku - model który leżał dobrze u jednego kolesia u mnie zjeżdżał. To samo ma się wielkości - jeden kierowca będzie zadowolony z podstawki pod brodę, a innego to będzie irytować

Najlepiej iść do salonu jakiegoś, przymierzyć, wybrać, spisać model, podziękować i kupić na alledrogo :mrgreen:
 
Posty: 2140
Dołączył(a): 30 października 2008, o 04:22
Lokalizacja: \m/ \m/

przez endriu » 3 września 2009, o 07:28

woziłem kiedys takie coś pożyczonego na Słowację ale, czy ta torba z pierwszego linku tymi magnesikami da rade utrzymać sie na baku :?: , moja miała takie uszy jak ta druga.
Nie polecam zbyt duzej torby bo powietrze bedzie sie o nią odbijało i dmuchało Ci centralnie w kask, lub podwiewało co nie jest zbyt przyjemne i predkosci przelotowe masakrycznie maleją ;)
 
Posty: 1446
Dołączył(a): 19 maja 2007, o 14:41
Lokalizacja: Los Angeles, CA USA

przez Charat » 3 września 2009, o 07:35

Ja ostatnio kupilem tankbaga z drugiego linka i moge go szczerze polecic. Jest naprawde fajny i niezle sie trzyma - no ale ja nie jezdze za szybko. Tak czy siak wedlug mnie jest lepszym wyborem niz pierwszy ze wzgledu na trzymanie. Acha i ja go kupilem za 155 + 20 kurier w http://www.defender.net.pl/ wiec lekko taniej niz na allegro maja :lol:

Jesli chodzi o wielkosc to na moj maly motroek 18 litrow jest niezle - praktycznie go nie czuc i nie widac :-D
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4 czerwca 2009, o 13:02
Lokalizacja: Warszawa

przez zdrojek » 3 września 2009, o 08:21

ten z pierwszego linka spokojnie daje rade,magnesy nie są za małe zresztą jest schowany za owiewka wiec wiatr go nie targa nie wiem jak sprawa wygląda bez owiewki ;-)
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez koliber » 3 września 2009, o 08:23

Jesli chodzi o wielkosc to na moj maly motroek 18 litrow jest niezle - praktycznie go nie czuc i nie widac :-D

wlasnie tak mi przyszlo ze bak ma u mnie 18 litrow i wozic cos podobnej wielkosci na nim to chyba lekko za duzo jak na zx6r ....

zdrojek, masz takiego jak w pierwszym linku ? jak z wykonaniem i pakownoscia ?
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez kaszub » 3 września 2009, o 15:14

ZenonBoski napisał(a):Najlepiej iść do salonu jakiegoś, przymierzyć, wybrać, spisać model, podziękować i kupić na alledrogo :mrgreen:


ale się pośmiałem cwaniak tenZenonBoski, :mrgreen: :mrgreen:

koliber, zdrojek, ma 8 litrowy i ja go też kupuje bo nie chcę dużego za duży myślę że by nie pasował w takiej pozycji jak na na naszych motorach co innego w pozycji wyprostowanej ;-) ten link pierwszy ma pojemność 8 litrów ;-)
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez Gegol » 6 września 2009, o 19:19

koliber napisał(a):
Jesli chodzi o wielkosc to na moj maly motroek 18 litrow jest niezle - praktycznie go nie czuc i nie widac :-D

wlasnie tak mi przyszlo ze bak ma u mnie 18 litrow i wozic cos podobnej wielkosci na nim to chyba lekko za duzo jak na zx6r ....

zdrojek, masz takiego jak w pierwszym linku ? jak z wykonaniem i pakownoscia ?


Z tą pojemnością to chyba trochę inaczej jest. Ja mam taką:

http://i29.tinypic.com/3445ws9.jpg

Ta torba nie ma więcej jak 8 litrów. Ale po rozłożeniu... No właśnie. Są na rynku takie torby, które mają suwaczek i można regulować jej pojemność. Moja jest na tyle wielka, że pomieszczę tam podstawowy zestaw podróżującego i dodatkowo kask!! trochę śmiesznie to wygląda, ale kilka km z kaskiem przed brzuchem da radę zrobić. A co do tego, czy te magnesy dadzą radę: odp brzmi dają i to zajebiście. Taka torba to skarb.
 
Posty: 253
Dołączył(a): 8 marca 2009, o 18:47
Lokalizacja: ??

przez zdrojek » 9 września 2009, o 10:31

koliber napisał(a):zdrojek, masz takiego jak w pierwszym linku ? jak z wykonaniem i pakownoscia ?


tak mam własnie takiego wykonany jest dosc solidnie mocne szycia porzadne zamki
co do pakownosci to nawet sporo w niego wejdzie miałem kiedys tam spakowane dzinsy 2-podkoszulki pare par skarpet i bielizny ładowarke portfel telefon no i jeszcze było troche miejsca
 
Posty: 1593
Dołączył(a): 9 marca 2008, o 00:41
Lokalizacja: CB

przez koliber » 9 września 2009, o 10:45

zdrojek napisał(a):nawet sporo w niego wejdzie miałem kiedys tam spakowane dzinsy 2-podkoszulki pare par skarpet i bielizny ładowarke portfel telefon no i jeszcze było troche miejsca

przekonales mnie :mrgreen:
Avatar użytkownika
 
Posty: 448
Dołączył(a): 29 lutego 2008, o 01:36
Lokalizacja: 3miasto

przez rzuk » 9 września 2009, o 16:15

a ja kupiłem na allegro za niewiele ponad dwie stówy oryginalny tankbag kawasaki 38l, to jak go rozłożę całego, to ledwo widzę, co jest przede mną :mrgreen: ;-)
 
Posty: 25
Dołączył(a): 20 sierpnia 2009, o 12:22
Lokalizacja: Lublin

przez Matizyahu » 9 września 2009, o 20:44

Generalnie Jak masz ZX6R, to polecam taki, który nie wystaje za owiewkę - nie zmienia aerodynamiki moto i można spokojnie grzać bez większych przeszkód. Jeśli chodzi o mocowanie, to na stalowy zbiornik w zupełności starczą magnesy (tam są te mocne neodymowe) - u mnie na nakedzie nie zsuwa się nawet przy 130-140km/h a Ty masz owiewkę, więc nie będzie problemu. Paski mają tą zaletę, że mocowanie jest bardzo pewne, ale to jest też wada - ciężko to zdjąć jak się odchodzi dalej od maszyny i przy tankowaniu trzeba wszystko odpinać. Z aluminiowymi gorzej, bo muszą być paski i tyle (albo inny patent, bo są inne). Następna sprawa, to warto, żeby tankbag miał paski, które pozwalają go nosić jak plecak - nie ma nic gorszego chyba od noszenia kasku w jednej ręce kasku a w drugiej ręce torby.
Co do firmy, to ja mam Metro i mi pasuje. Oxford i MotoDetail też cieszą się niezłymi opiniami. Aczkolwiek jak zostało wcześniej powiedziane trzeba podjechać do salonu i po przymierzać :)
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 sierpnia 2009, o 13:03
Lokalizacja: Okolice Wroc

przez pakaaa » 16 września 2009, o 21:36

Jak wam pasuje ta torba moto-detail? bo u mnie ten magnes na przodzie jakbym jej nie ustawil zeby bylo wygodnie to wychodzi centralnie na wlewie i sie nic nie trzyma bo to aluminium i tak sie dziwnie buja przez to
 
Posty: 276
Dołączył(a): 18 maja 2009, o 13:44
Lokalizacja: DBRN

Tankbag

przez piotrekb_tt » 10 lutego 2010, o 20:52

Witam.
Chce kupić torbę na bak do mojej 636 bo w sezonie będę leciał nad morze i przydałoby się chociaż szczoteczkę do zębów zabrać ze sobą.Przeglądałem allegro ale jest tam ich dość dużo w różnych wariantach itp itd.Tak więc moje pytania do was:
-czy wybrać torbe na magnes czy na zapięcie przykręcane pod korek wlewu
-czy jest sens kupowania dużych toreb np 38 litrów i czy z taka duża torbą da się wygodnie podróżować z większymi prędkościami
Widziałem jeszcze torby mocowane na tylne siedzenie i może takie coś jest lepszym rozwiązaniem??
Proszę o opinie tych którzy przerabiali ten temat na 636 i podobnych motocyklach.
Ostatnio edytowano 22 czerwca 2011, o 15:43 przez piotrekb_tt, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez kriszx-6r » 10 lutego 2010, o 21:15

Zalezy od kasy jaka chcesz wydac,ale osobiscie polecam,z klamra.
Nie rysuje baku montaz(zakladanie)zajmuje 1 sek. (albo krocej) :mrgreen:
Mam taka i jestem w 100% zadowolany,niekiedy sam sie dziwie ile do nie wchodzi.Jednak cena jest powalajaca,ale warte zainwestowania.(do tego dochodzi jeszcze klamra,pod odpowiedni model moto)

ps.mam 2 klamry do kawy,jakbys sie zdecydowal na taka,to za koszty wysylki moge ci jedna oddac ;-)
Avatar użytkownika
 
Posty: 472
Dołączył(a): 14 czerwca 2007, o 19:30
Lokalizacja: Hamburg(D)/Biala(PL)

przez piotrekb_tt » 10 lutego 2010, o 22:01

kriszx-6r, wielkie dzięki za propozycje z tą klamerką i z chęcią bym skorzystał ale torba którą posiadasz trochę przerasta mój budżet który na nią przeznaczyłem ;-) (Myśle o zx10 na przyszły sezon albo o nowszej 636 więc szkoda mi 780zł zapłacić za torbę za którą nikt mi nie odda przy sprzedaży sprzęta) Chyba ze te klamry są P&P i pasują do wszystkich innych toreb z taką opcja montażu.Myślałem o torbie za około 300zł...Da sie coś konkternego kupić za tą kase w ogóle??
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

przez rat » 10 lutego 2010, o 23:12

odkopie temat, jaki polecicie tankbag, czy torbe na tyl do 200 zl ?
 
Posty: 941
Dołączył(a): 20 lutego 2008, o 18:37
Lokalizacja: S

przez kaszub » 11 lutego 2010, o 00:34

piotrekb_tt był temat o tym jezeli masz sporta to ten jest w zupełności dużo osób go ma już na forum ,ja osobiscie sprawdzałem na zlocie luisa za 200zł i ten nie było żadnej ruznicy pomiędzy nimi ,niska cena i wystarczający na sporta ,bo zaduży nie pasuje :evil: ,zmniejsza widoczność :evil:


http://www.allegro.pl/item907652309_sup ... esami.html
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez kaszub » 11 lutego 2010, o 00:45

http://moto.allegro.pl/item904904777_sa ... e_p_7.html

http://moto.allegro.pl/item919170868_to ... _48_l.html

ja rat, zamierzam kupić te i z cenny spadły około 40zł :shock: :-P ;-) 2 link
 
Posty: 3764
Dołączył(a): 3 lipca 2009, o 19:48
Lokalizacja: Kaszuby-GKA/GDA/GWE

przez piotrekb_tt » 11 lutego 2010, o 02:10

wpisałem w szukajke "zx6r torba na bak" i wypluło mi tematy o wszystkim tylko nie o tym.Tak też myślałem ze duży będzie zasłaniał zegar...Z tego co widzę ta torba jest na magnesy.Jak to się sprawdza?Nie przesuwa się?Nie rysuje baku??
 
Posty: 128
Dołączył(a): 13 września 2009, o 13:43
Lokalizacja: Brzeziny

Następna strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 3 gości