Tuningowe sety w konkurencyjnej cenie - czy są chętni ?

Tutaj wpisujemy opinie o warsztatach motocyklowych w naszym mieście.

Tuningowe sety w konkurencyjnej cenie - czy są chętni ?

przez gany » 8 grudnia 2013, o 13:18

witam
dysponuje dosyc dokladna maszyna hurco vm20 z dokladnoscia to tysiecznej milimetra i pomyslalem ze mozna by na niej robic czesci do motocykli . Sam po sobie pamietam ile musialem placic za tuningowe sety i pomyslalem czemu by ich nie zrobic . Mysle zeby uzyc bardzo twardego materialu -szweckiego ssab hardoxu 400 lub 580 -jest duuużo twardszy od zwyklej stali ale nieznacznie cięższy . Mysle tez ze bez problemu bedzie mozliwosc anodowania na zyczenie ! Co wy na to? może macie jakies inne pomysły ? dodam ze koszt tego bedzie duzo duzo tanszy niz rynkowy . W gre rowniez wchodzą inne elementy,wybór dowolny, w miare mozliwosci zrealizujemy kazde zamówienie. czekam na wasze spostrzeżenia.
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 kwietnia 2013, o 13:08
Lokalizacja: Szczecinek

przez M.Pusz » 8 grudnia 2013, o 16:52

cięższy do stali? no to się nadaje na sety jak woda do pompowania kół. wytrzymalszy od stali? też śmieszne- lepiej żeby mocowania z ramy wyrwało niż połamało sety? A lekkie i wytrzymałe stopy aluminium używane do akcesoryjnych setów kosztują, jak i ich obróbka :-P
 
Posty: 171
Dołączył(a): 1 listopada 2011, o 19:11
Lokalizacja: Mo

przez gany » 8 grudnia 2013, o 18:32

nieznacznie cięzszy ale wytrzymalszy 2-3 krotnie . mozna go użyć mniej- czy ktoś powiedzial ze bedzie to gruby kawał materiału ? nie, bedzie to ten sam set, moze nawet cienszy i bardziej odchudzony jakie mozesz znalesc w internecie za 2500zł....z tym ze ten bedzie kosztował 1000...i robiony na zamówienie-moge nawet Twoją twarz tam wygrawerować jak jesteś czołowym zawodnikiem- beda sygnowane - bo skoro dla Ciebie te 30 gram robi roznice to napewno jesteś :)
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 kwietnia 2013, o 13:08
Lokalizacja: Szczecinek

przez A.S. » 8 grudnia 2013, o 23:20

Co do całych setów to powiem ci że trudno będzie sprzedać sety za 1000 zł tylko dlatego że kosztują na allegro dajmy na to 2500 zł :-( .. tutaj niestety nie Emiraty ..

A ja bardzo chętnie zamówił bym 4 mocowania od setów ( które dorabiałem z alu ) żeby mieć na zapas w razie gleby ... i ze 4 podstawy crashpada ... Ja mam mocowanie w 2 miejscach i po środku jest crashpad ( tworzywo ) i ta podstawa pęka .. więc też na zapas bym sobie takie cuś dorobił ..
Aaaa .. no i ze 4 podnóżki przykręcane do setów - coś takiego :
http://allegro.pl/podnozki-setow-sety-h ... 88959.html
Porobię zdjęcia .... opiszę jak się troszkę odrobię to mi powiesz jaka kasa ;-)
 
Posty: 865
Dołączył(a): 10 grudnia 2009, o 01:22

przez songoku » 9 grudnia 2013, o 10:29

Arek ale chyba nawet na sklepie gilles tooling są do kupienia i chyba wcale nie drożej niz te wometech'y. Sprawdź
 
Posty: 873
Dołączył(a): 20 listopada 2011, o 18:04
Lokalizacja: DC

przez Kubek » 9 grudnia 2013, o 19:00

Piękna ta maszyna. Powiedz co stoi na przeszkodzie aby frezować te elementy z aluminium? Nie pytam ze złośliwości tylko jestem ciekaw.
 
Posty: 110
Dołączył(a): 24 listopada 2013, o 13:04
Lokalizacja: Krak

przez agressor » 11 grudnia 2013, o 15:10

PA6 na sety będzie git.
 
Posty: 56
Dołączył(a): 4 czerwca 2013, o 14:45
Lokalizacja: WWA

przez gany » 11 grudnia 2013, o 18:26

w alu nie rzezbimy bo jest za slabe a hardoxu i weldoxu mam pod dostatkiem za darmo...
 
Posty: 48
Dołączył(a): 4 kwietnia 2013, o 13:08
Lokalizacja: Szczecinek


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości