GPZ 500S - Regulacja luzów zaworowych

Gotowe rozwiązania najczęstszych problemów, porady, opisy napraw i dane techniczne.
UWAGA!!
W tym dziale nie zadajemy pytań, tylko publikujemy opisy napraw, przydatne dane techniczne itp.

przez sebekk7 » 6 stycznia 2012, o 14:33

Sprawdziłem wszystko jeszcze raz, łącznie ze zdjęciem świec, i zawory sa na 100% dobrze. Przy okazji przeczyściłem świece, wszystko poskładałem i ku mojemu zaskoczeniu kawa odpaliła. Po nagrzaniu silnik chodzi znośnie, i sa wolne obroty, tylko reakcja na gaz jest trochę opóźniona. Myślę ze regulacja gaźników załatwi sprawę.
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3 czerwca 2011, o 15:05
Lokalizacja: Piaseczno

przez waldi423 » 4 kwietnia 2012, o 11:07

Witam. Jestem świeżo po wymianie uszczelki pod głowicą wg filmiku http://www.youtube.com/watch?v=ye7FAF02zSM (wraz z instrukcją dostępne http://waldi.ovh.org/index.php?page=65.
Problem mam dokładnie taki sam jak sebekk7. Nie chce odpalić. Zastanawiam się czy nie zrobiłem tak, że przy skręcaniu rozrządu zmieniłem położenie wałków. Niby rozbierałem w pozycji C i skręcałem też, lecz na 1 obrót wału przypadają 2 tryby pracy. Możliwe ze rozbierałem na końcu wydechu a składałem na końcu pracy lub odwrotnie. W każdym razie nie pali. Proszę o podpowiedź, czy mój tok myślenia jest słuszny?? Zamierzam jeszcze raz sprawdzić luz a jak nie pomoże to będę kombinował z rozrządem.
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 kwietnia 2012, o 08:34

przez front247 » 4 kwietnia 2012, o 11:32

Jesli miałbys zle ustawiony rozrzad to po pierwsze albo nie mógł bys zakrecic ,albo przy kreceniu rozrusznikiem słychac by było ze chce odpalic ale nie zaskakuje lub strzela z wydechu(przestawiony rozrzad).
Na ,mój gust po pierwsze-świece,fajki itd
Zasada jest prosta jesli po złozeniu krecisz wałem bez oporów to ,zakladamy ze rozrzad jest ustawiony ok, to dalej juz jest prosto:
1.iskra
2.paliwo
3.powietrze
i MUSI ZAPALIC:)
Swiece w gpz nowe ale zalane przy odpalaniu sa na 90% do smieci.
Najlepiej po wkreceniu nowych swiec spróbuj zakrecic bez ssania jesli usłuszysz ze zaczyna łapac to masz rozwiazanie a swiec nie zalejesz.
Ja to przerabiałem pare razy.
To samo yczy się problemu sebka...jesli chocby mi nimalnie przylałes swiece to dupa blada i do wymiany raczej,jeszcze raz powtarzam to ze jest iskra na swiecy nie znaczy ze ona jest ok.
pozdrawiam
 
Posty: 237
Dołączył(a): 6 września 2009, o 07:42
Lokalizacja: zielona g

Poprzednia strona

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości
cron