ZX6R 07 fi kod 39

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

ZX6R 07 fi kod 39

przez Spawel » 8 sierpnia 2020, o 22:31

Cześć Panowie.
Mam problem a mianowicie Moto zgasło.
Kod błędu jaki mi pokazuje to 39 ECU communication error.
Co może być przyczyną?
Moto zgasł podczas jazdy.

Re: ZX6R 07 fi kod 39

przez Spawel » 8 sierpnia 2020, o 23:58

3-82 FUEL SYSTEM (DFI)

ECU Communication Error (Service Code 39)

ECU Communication Line Inspection When the data is not vent from the ECU le the meteor unit for at han bou 10 seconds, The service code 39 dEplayed The service code 39 is detected wm meter unit.

Remove the ECU and motor unit, check the wiring bo- twin hose connector. connect the ECU and ter unit connector.

Wiring Connections ECU Connector (Aj Muter Unit Canector [u)

BRR lead (C) *IT the wrong good check the meter unit is Electrical Corporation Melor Unit inspection in the Electrical Ayr-

ter chaplor). * the meter and is not, replace the ECU (see ECU emovainatatiation).

ECU Communication Line Circuit

1. ECU 2. Motor Unit

3. Roaming indicator Light LED S. Frame Ground
W manuału znalazłem coś takiego.
Wtyczki od ECU wyjąłem i potraktowałem sprayem do złączy alektrycznych tak samo wiązkę od licznika i czujnika położenia wałka biegów.
Zauważyłem że nie wyświetla biegów jak się zapnie jaki kolwiek. Jedyne co to luz. Pompa paliwa nie odpowiada. Próbowałem też zrobić zworkę na czujniku od biegów pomiędzy poszczególnymi punktami ale nic nie pokazuje na liczniku

Re: ZX6R 07 fi kod 39

przez Spawel » 10 sierpnia 2020, o 22:38

Widzę że nikt nie pomógł....nie szkodzi....dłubałem do 2 w nocy z soboty na niedzielę i ogarnąłem.
Zacznijmy od początku...
Ciężko było mi znaleźć jak sprawdzić kod błędu FI w moim modelu.
Trzeba na odometrze przytrzymać przycisk mode przez dwie sekundy po czym wyświetla się kod błędu.
U mnie było 39.
Rozebrałem czujnik stopki i czujnik położenia wałka skrzyni biegów. Wyczyściłem, zrobiłem zworkę na krótko nic to nie pomogło.
Następnie spray do połączeń elektrycznych i kostki ECU i zegarów i dalej nic. Dopiero bezpieczniki przy prawej owiewce okazały się być zaśniedziałe. Wyczyściłem bezpieczniki wymieniłem wszystkie na nowe...cyk pali pompa paliwowa też zaczęła działać ale po odpaleniu wyskoczył kolejny błąd FI 67.
I szukanie według manualna od nowa. Tym razem udało się od razu. Jest raka mała kostka na 3 bezpieczniki z napisami..., 15A spare, 10A ECU,10 A O2. Walnięty był bezpiecznik 10A O2 który jest od sondy lambda. Wymieniłem śmiga jak dawniej. Bałem się że komp nawalił bo dalem do fleszowania Carremu i nastąpiło to praktycznie zaraz po tym ale na szczęście wszystko Ok.