Kawasaki ZXR 750 - pompa paliwa problem

Wszystkie sprawy mechaniczne, jak naprawić motocykl, książki serwisowe itp..

Moderator: michu

Kawasaki ZXR 750 - pompa paliwa problem

przez Sz0m0n » 17 sierpnia 2020, o 08:01

Cześć,
Mam problem z pompą paliwa w moim ZXR 750j 1991 rok. Mianowicie została wymieniona na używaną - stara padła.
Na warsztacie ja sprawdzili i wszystko działa. Dojechałem od nich do domu bez żadnego problemu.
Wczoraj chciałem podjechać 50km do rodziców, ale po około 15km jadąc autostradą motocykl nagle zacząć dziwnie brzmieć, tak jakby brakowało paliwa w zbiorniku, stracił moc, aż w końcu zgasł. Przez dłuższy czas nie chciał odpalić, ale w końcu zaskoczył i poszło. Przejechałem niestety może kolejne 10km i dokładnie taka sama sytuacja.
W końcu znajomi przyjechali po mnie z przyczepą.
W domu, gdy motocykl wystygła, to o dziwo znów odpalił. Pomyślałem, że coś dziwnego jest w przy domu jeszcze raz się przejechałem, po 2km motocykl zaczął mieć te same symptomy, na szczęście udało się wrócić.
Gdy jest zimny, lub jeszcze nie rozgrzany, to na postoju bez problemu odpala i pracuje sobie.
Sprawdzałem czy pompa paliwa działa - gdy silnik jest włączony, to ona również pracuje. Czuje pod palcami ciągłą, rytmiczną jej pracę. Czyli tak, jakby pompowała paliwo.
Tylko tak, jakby pod obciążeniem na rozgrzanym układzie brakowało jej mocy.

Miał ktoś z Was podobny przypadek i byłby w stanie coś doradzić?
 
Posty: 1
Dołączył(a): 21 lipca 2016, o 09:38

Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości