dylatacje na mostach - grozne?

Stunt, tricki, jak stanąć na koło itp

Moderator: michu

dylatacje na mostach - grozne?

przez Ar2rM » 15 lutego 2009, o 22:23

Mam pytanie. Czy metalowe dylatacje na mostach sa grozne dla moto? Ujechal ktos kiedys na tym?
Obrazek
Jezeli to stal to mokra powinna byc sliska. Poza tym zawsze sa ustawione pod skosem do drogi zeby plugi nie zahaczaly o nia. Osobiscie twierdze ze przy ostrym zlozeniu mozna ujechac bo stal ma wiele gorsza przyczepnosc niz asfalt.

Oczywiscie nie ma problemu gdy most to odcinek prostej. W Katowicach na DTŚ jest zrobiona estakada na luku. Tam trzeba jechac ok 100km/h (to taka norma ale mozna i wiecej) w przechyle. Zawsze boje sie ze ujade.
 
Posty: 528
Dołączył(a): 23 lipca 2008, o 13:49
Lokalizacja: Chorz

przez marek760i » 15 lutego 2009, o 22:28

Pewnie, tak samo jak pasy czyli malowanki na drodze czy tory tramwajowe i pewnie coś by się jeszcze znalazło, jednym słowem trzeba być czujnym
 
Posty: 713
Dołączył(a): 15 listopada 2008, o 22:06
Lokalizacja: OGL

przez saya » 16 lutego 2009, o 13:36

brrrrrr.... ja to takich rzeczy się boję na asfalcie. A tym bardziej farby na pasach i torów tramwajowych :/
W Wawie jest pełno miejsc gdzie nie groźnie wyglądające pasy dają o sobie znać - zamiast używać specjalnej farby często się maluje pasy wyjątkowo śliskim gównem :/
NO i jeszcze kostka brukowa...a farba na kostce brukowej (bauma) to już w ogóle. Do tego dorzucamy lekki deszczyk czy mżawkę i "zdjęcie na chodniku" gwarantowane...
A te całe dylatacje, coż, uważać trzeba z tym, że owe łączniki są często pokryte jakimś patternem, nie są gładkie jak np tory. Anyway, staram się trzymać zdala od takich drogowych niespodzanek.
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 października 2008, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

przez Slesz » 16 lutego 2009, o 19:19

Dylatacje na mostach są raczej niegroźne, ponieważ są usatwione prawie prostopade do osi jezdni /z niewielkim odchyleniem od kąta 90 stopni/ dlatego trzebaby mieć zblokowane podczas hamowania koło, żeby na tym kawałku stali stracić równowagę.

Gorszą sprawą są tory tramwajowe, które pod różnym kątem przecinają tor naszej jazdy i mają głębsze rowki niż wspomniane wcześniej dylatacje. oczywiście najgorsze sa te biegnące równolegle do kierunku jazdy, wtedy trzeba sie nakombinowac przy przejżdżaniu przez nie i starać się zwiększyć kąt najazdu.

Co do pasów i innego oznakowania poziomego, to termoplast jest po deszczu zabójczy. jednakże jak wszędzie przy inwestycjach w których środki finansowania są brane z budżetu /drogownictwo/ 'najlepsze' jest nadal rozwiązanie najtańsze, więc nikt się nie przejmuje bezpieczeństwem garstki motocyklistów na etapie przygotowania robót związanych z oznakowaniem dróg. zawsze można na większej budowie zaoszczędzić kilkadziesiąt tysi.

sorki że tak się rozpisałem.... szerokości :mrgreen:
 
Posty: 393
Dołączył(a): 11 lutego 2008, o 22:58
Lokalizacja: Krzy

przez saya » 17 lutego 2009, o 18:32

super... a potem zbieramy owiewki z asfaltu.

Ja osobiście miałam mały uślizg na :
- pasach dla pieszych
- torach tramwajowych
- kostce bauma
- plamie oleju
- koleinach w asfalcie... ja to nazywam gumowym. Taki bez mieszanki kamyczków tylko czyste topiące się czarne świństwo.

Ale ku mojemu zaskoczeniu, znaki poziome naklejone (np podczas remontu drogi, taka specjalna taśma) mają dobrą przyczepność :)
Ale jedynego poważnego i największego szlifa miałam na : uwaga : (trochę wstydu) ... studzience.
 
Posty: 33
Dołączył(a): 12 października 2008, o 23:09
Lokalizacja: Warszawa

przez Slesz » 18 lutego 2009, o 15:46

na studzience polecieć to nie wstyd. kolega leciał na gumie i go na studzienke wyniosło... niestety tez rozwalił moto.

co do żółtego oznakowania poziomego, to jest to oznakowanie tymczasowe np na czas robót, i fakt, sa takie taśmy do przyklejania w rolkach (sam takie naklejałem) i są one z szorstkiej gramatury i świetnie przyczepność trzymają, taki a'la papier ścierny.

są tez inne rodzaje oznakowania tymczasowego.. niestety śliskich też pełno. musimy uważac na wszystko...
oprócz tego co dzieje się na drodze, dochodza jeszcze studzienki, pasy na przejściu dla pieszych, kostka po opadach deszczu jest zajeibiście sliska - zwłaszcza granitowa - linie, rosypany piach, koleiny, miejsca gdzie jest asfalt sfrezowany tzw tarka, o dziurach już nie wspominam.
takie zycie... oczy dookoła głowy :mrgreen:
Ostatnio edytowano 18 lutego 2009, o 15:48 przez Slesz, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 393
Dołączył(a): 11 lutego 2008, o 22:58
Lokalizacja: Krzy

przez pol3k » 18 lutego 2009, o 15:48

Mi raz koło uciekło na szynie tramwajowej. Zjeżdżałem z mostu i tory uciekały na pobocze, przednie koło uciekło i moto się chciało złożyć ale nie jechałem szybko więc wystarczyło nogą się odbić i złapałem na nowo równowagę. A do gleby potrzebowałem trochę piasku na kostce i pajaca w aucie niepatrzącego w lusterka (plus dwie tarcze hamulcowe na przednim kole :-) )
 
Posty: 106
Dołączył(a): 5 marca 2008, o 16:15
Lokalizacja: wRock

przez okrop » 19 lutego 2009, o 10:44

Generalnie - w porownaniu do tego co mamy na drogach dylatacje na mostach sa jednym z najmniej niebezpiecznych czynnikow (ale nie zaszkodzi na nie zwracac uwagi). Powiem tylko ze kolega skasowal CBR gdy dojezdzal do swiatel (czerwone) - na jezdni byla akurat kawalek tektorki - nie musze mowic co sie stalo gdy przy hamowaniu na nia najechal...
 
Posty: 44
Dołączył(a): 19 kwietnia 2008, o 11:39
Lokalizacja: Krak

przez kawasakikz550 » 10 maja 2009, o 13:46

a tu o tym jak niebezpieczne sa studzienki kanalizacyjne :->
http://www.youtube.com/watch?v=HmmirBXC ... re=channel
 
Posty: 245
Dołączył(a): 19 czerwca 2007, o 09:38
Lokalizacja: prawie Krak

przez Karol2804 » 10 maja 2009, o 18:39

Zdarza się to nawet najlepszym ;-)
 
Posty: 196
Dołączył(a): 25 maja 2008, o 13:16
Lokalizacja: Nowy Dw

Re:

przez Kazikdobry » 15 listopada 2021, o 11:30

marek760i napisał(a):Pewnie, tak samo jak pasy czyli malowanki na drodze czy tory tramwajowe i pewnie coś by się jeszcze znalazło, jednym słowem trzeba być czujnym


Tory tramwajowe przekleństwo.

------------

kostka brukowa

https://www.dom-pl.com/kontakt/

Obrazek
 
Posty: 415
Dołączył(a): 14 marca 2019, o 14:18


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość