Obsługa informatyczna kancerlarii

Tematy o wszystkim...

Moderator: michu

Obsługa informatyczna kancerlarii

przez misteranonim » 1 marca 2018, o 16:40

Witam, przymierzam się do założenia kancelarii windykacyjnej i zastanawiam się nad istotną kwestią, jaką jest obsługa informatyczna. Czy jest jakiś program, który pomaga w obsłudze wszelkich formalności i dokumentów oraz organizuje dane w systemie? Jeśli tak to jaki? Co sądzicie na temat http://smartdebt.pl/ ?Wiecie coś na ten temat?
Ostatnio edytowano 6 marca 2018, o 18:42 przez misteranonim, łącznie edytowano 1 raz
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9 lutego 2018, o 12:50

Re: Obsługa informatyczna kancerlarii

przez keg » 4 marca 2018, o 00:20

O żadnym gotowym rozwiązaniu informatycznym mi nie wiadomo bo nie jestem z branży, ale na pewno taki system można stworzyć od zera dokładnie wg potrzeb wynikających ze specyfiki działania, czy też własnych upodobań w tym zakresie.

Mam doświadczenie w tego typu sprawach, od dwudziestu bez mała lat zajmuję się tworzeniem dedykowanych rozwiązań systemów klasy ERP (ogólnie idzie o Zaawansowane Planowanie Zasobów Przedsiębiorstwa - to duże słowa, ale programy często są dosyć małe co zupełnie nie przystaje do nazewnictwa ;) Klientami są firm różnego kalibru - od małych jedno lub kilku osobowych po takich mających ponad 100 użytkowników, którzy działają na systemie przez okrągłą dobę z różnych części świata.

Oprogramowanie oparte jest w dużej mierze o składniki pakietu Office (ponieważ mówimy o działaniu w środowiskach Windows), dzięki czemu z Worda czy Excela generowane są automatycznie pisma czy zestawienia wyników według wcześniej przygotowanych szablonów.
Program zapewnia bezpieczeństwo gromadzonych danych ponieważ rozwiązania oparte są o wydajne serwery baz danych. A w samym programie dostęp do poszczególnych obszarów według podziału funkcjonalnego jest realizowany według uprawnień poszczególnych użytkowników, czyli np. właściciel będzie mógł wykonywać zestawienia finansowe dla wszystkich prowadzonych spraw (wg zadanych warunków, np. czasu, obszaru, czy osoby prowadzącej), pojedynczy menadżer będzie mógł działać tylko na swoich klientach (czy nie wiem jak nazwać osobę poddawaną windykacji), a np. sekretarka będzie miała możliwość wyłącznie zapisywać nowe zgłoszenia czy np. planować spotkania szefa w kalendarzach.

System tego typu ma tą przewagę że organizuje całość informacji związanych z prowadzoną działalnością w jednym miejscu co znacząco podnosi wydajność pracy, a dodatkowo można go rozwijać o kolejne funkcjonalności wraz ze wzrostem firmy. Najczęściej dzieje się właśnie w ten sposób że klient początkowo rozpoczyna od bardzo okrojonej specyfikacji by później, w miarę działania, kiedy już zaczyna dostrzegać korzyści oraz możliwości za nimi idące, decyduje się na rozszerzanie istniejących funkcjonalności albo rozbudowę o obsługę kolejnych obszarów dotychczas nietkniętych.

Jakbyś był zainteresowany nawiązaniem współpracy w tym zakresie to jestem do dyspozycji.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 17 lutego 2018, o 12:56

Re: Obsługa informatyczna kancerlarii

przez halka3 » 28 marca 2019, o 09:38

Sporo dobrego słyszałam o systemach ERP, o których mowa powyżej. Jak można przeczytać na stronie https://www.naszraciborz.pl/site/art/4-biznes/0-/72054-roll-out-sap-erp---wyzwania-projektowe, takie oprogramowanie może bardzo usprawnić działanie firmy. Kto z Was ma w swoich przedsiębiorstwach wdrożony taki system? Jak się u Was sprawdza? Warto w coś takiego naprawdę zainwestować?
 
Posty: 229
Dołączył(a): 29 grudnia 2018, o 18:37

Re: Obsługa informatyczna kancerlarii

przez pigwa » 6 kwietnia 2019, o 12:08

Generalnie warto zaufać firmie, która cieszy się zaufaniem klientów zdobytym dzięki wieloletniemu doświadczeniu. Myślę, że taką firmą jest Jantar www.jantar.pl. Zaufały jej m.in. Sephora i Yves Rocher, w których skroili oprogramowania na miarę potrzeb tych drogerii i znacznie usprawnili pracę z klientem. Spróbuj, może ich pomysły będą tez odpowiednie dla Ciebie.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 22 lutego 2019, o 14:23

Re: Obsługa informatyczna kancerlarii

przez CarleyH » 28 lipca 2019, o 14:24

Jak najbardziej samemu można się tym zająć. Wystarczy kupić kilka dobrych i specjalistycznych programów. Dużo tego w necie jest, ale ja polecam to https://www.vebo.pl/ . Opłaca się bo mają liczne promocje na wiele produktów. Programy komputerowe potrafią kosztować sporo, ale tutaj akurat cena jest bardzo optymalna.
Avatar użytkownika
 
Posty: 12
Dołączył(a): 13 czerwca 2019, o 16:14


Kto przegląda forum
Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości